Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25256
Stary 16.01.2014, 00:50
Jak dla mnie 12 lat to optymistyczny scenariusz. Mamy w tej chwili ok. 50 odwiertów. Eksperci twierdzą, że potrzeba ok. 1000, aby zacząć poważną eksploatację. Na 50 odwiertów potrzebowaliśmy ponad 5 lat, więc z prostej rachuby wychodzi, że dopiero za 100 lat będziemy mogli eksploatować te wirtualne łupki

Nie ma co się dziwić, że jedynie USA na poważnie się wzięli za wydobycie tego typu gazu, a w Europie, ale też na świecie raczkują dopiero.