|
miałem Astrę H 1,7CDTI a obecnie mam 1,6 w benzynie z tym mocniejszym silnikiem 115 KM. Te w linku wyżej 1,4 nie polecałbym bo jest jak na tak ciężkie auto za słaby silnik. Co do rdzy. to auto ma jedno strategiczne miejsce gdzie się często pojawia, mianowicie pod tą ozdobną listwą na klapie z tyłu mniej więcej w miejscu gdzie się otwiera bagażnik. Tam zawsze trzeba spojrzec przed zakupem (szczeglnie w autach przed liftem tj 2007). Zawieszenie nie skomplikowane i częsci tanie. Benzyna przy spokojnej jeździe 70% miasta to odkąd mam wskazuje 7,0 i i faktycznie tak jest. Diesel wziął 6,0 a w trasie zdarzyło się nawet 4,5 ale co z tego jak cena ropy się zrównała i padała mi dwumasa, koszt wymiany ze sprzęgłem 3500zł więc oszczędności z paliwa poszły sie j... Jesli diesel bardziej poleciłbym 1,9. Jak ktoś ma pytania co do Astry H to chętnie odpowiem tu czy na priv.
|