Nie słyszałem jeszcze, aby ktoś Astrę na tym świecie polecał

Oczywiście co osoba to inna opinia, dużo mitów zebrało się przez lata, czy to o awaryjności (Alfa), czy słabych blachach (Mazda), czy padających dieslach (Mondziak), czy królowej lawet (Laguna) ale mając konkretny budżet trzeba rozważyć wszystkie za i ale.
Merolka C220 Coupe mogę polecić. W cenie do 20 tys. znajdziesz rocznik 2003-2004. Śmigałem tą wersją w dieslu i jak najbardziej mogę polecić. Problematyczne jest tylko turbo, ale nawet na własną rękę można naprawić.