Wyświetl pojedynczy post
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66486
Stary 12.01.2014, 16:53
Paweł Stolarski ma wielkie szczęście. Ma niespełna 18 lat, ma możliwość trenowania w fantastycznych warunkach, gra dosyć dużo jak na swój wiek w trzecim zespole ekstraklasy obok takich piłkarzy jak Brożek, Głowacki, Garguła pod okiem trenera, który ma chyba największe sukcesy w lidze. Przegrał rywalizacje z Burligą na prawej stronie obrony nie dlatego, że jest jakiś słaby czy trener się na niego uwziął, po prostu Łukasz Burliga zagrał bardzo dobrą rundę co udokumentował w ostatnim meczu golem. Nie wiem czego mu tu brakuje, co Legia może mu dać oprócz większych pieniędzy i często zastanawiam się co kryję się pod stwierdzeniem, że Legia dobrze prowadzi młodych piłkarzy. Sięgając pamięcią wstecz można dostrzec, że to stawianie na młodych rozpoczęło się bardziej z głodu niż wynikło z wypracowanego planu, inicjatorem był Jan Urban, którego już tam nie ma. Dopiero potem do tego dokooptowywano różne teorie, ruszyła spirala medialna, która trwa do teraz. Legia jest teraz niewiadomą bo wiele będzie zależało od tego jaką strategię przyjmie trener, o którym nie wiele wiemy. Kampanie medialna Leśnodorski u kolegów mu załatwił na pewno fajną typu "rekomendacje Fergusona". Jednak pamiętajmy, że jest obcokrajowcem, "jutro" może być dla niego mniej istotniejsze niż "tu i teraz".

Podobno Smuda nie potrafił prowadzić młodych. Pamiętam w Lechu takiego, przyszedł z pierwszej ligi. Trener Smuda nie zawahał się wtedy posadzić na ławce doświadczonego piłkarz z wielkim nazwiskiem, Piotra Reissa. Ten piłkarz teraz przeniósł się do pewnego klubu z Bawarii. Smaczku tej sytuacji dodaje to, że talentu tego zawodnika nie dostrzegł pewien klub z Warszawy.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 12.01.2014 o godz. 17:20.
Odpowiedz cytując