Młody słucha "starych" i menagów

, ale swoją drogą słusznie wreszcie Cupiał wyhamował niszczycielskie zapędy Bednarza i to nie dlatego, że poczuł krew i po bankructwie Waltera, zauważył, że może zawalczyć już teraz z raczej upadającą Legią, zadłużoną grubo na ponad 200 milionów , oczywiście, jeśli choć trochę Wisła się wzmocni, ale dlatego, że zrozumiał cienką granicę między racjonalizmem w postępowaniu, a szkodliwym cynizmem Bednarza

lub w najlepszym razie, niezrozumieniem przez niego do końca, swojej misji w Wiśle. Ciekawe jak bardzo Bednarz zaangażował się w sprawę Stolarskiego do Legii
Niezależnie od przyszłej postawy młodego czy trafności piłkarskich ocen Smudy, rzekoma reakcja Cupiała, bardzo mnie ucieszyła, gdyż znamionuje powrót jego piłkarskiej namiętności, a poza tym musi być sygnał, że klub nie akceptuje takiej postawy swoich piłkarzy, aby dalsze sprowadzanie młodzieży do lat 18 do klubu miało jakiś sens na przyszłość.