Wyświetl pojedynczy post
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66476
Stary 12.01.2014, 13:54
sevenheaven napisał(a):Wyświetl post
na pewno jest temat przejścia do Legii, skoro był wywiad i "powiedział" że nie wyklucza takiej możliwości, to możę być w tym prawda, inaczej od razu by pojawiło się oświadczenie, że nie ma takiej opcji..

może i skład na tą chwilę mają przeciętny, ale nie grozi im widmo takie jak u nas i mityczne długi po holendrach..
teraz nie udało im sięz transferami, później się może udać, zresztą powiedzieli, że każda złotówka będzie inwestowana w Legię, że chcą stworzyć największą bazę i szkółkę nie w Polsce, ale w Europie ! w tym rejonie, żeby dzieci ze słowacki czech polski chciały tam przechodzić.. to działa na wyobraźnie

a jaki jest u nas pomysł ? niech kto kolwiek powie ? jedynym pomysłem Wisły i Bednarza jest to, żeby pozbyć się takiego Chaveza Jovanovicia i wysokich kontraktów.. to jest jedyny pomysl na Wisłe w tej chwili
1. Wszyscy byśmy chcieli żeby dług Wisły był "mityczny". Niestety nie jest i jest jak najbardziej realny - co niestety widać.

2. Czasem trzeba osiągnąć poziom płynności finansowej Piasta żeby móc myśleć dalej o osiągnięciu poziomu finansowego Lecha i dalej.

3. Na Legie nie ma co patrzeć - 2,5 razy większa aglomeracja, ludzie zarabiają sporo więcej niż w Krakowie stąd więcej zamożniejszych "klientów/kibiców" + efekt stolicy. U nas na dodatek do małego tortu są "parchy". Podsumowując - przy takich proporcjach i relacjach Warszawa vs Kraków - (5-1 na korzyść Warszawy) przegrywamy na starcie i żadna ucieczka do przodu nie jest możliwa. Musimy szukać innego pomysłu na Wisłę. Taj jak Borussia w Niemczech czy Atletico w Hiszpanii albo Porto w Portugalii.

4.Dla nas punktem odniesienia może być Wrocław czy Poznań. Zobacz jak w Poznaniu gdzie mają bardzo dobry marketing itd ile są w stanie wygenerować kasy. Pomijam trenera Rumaka, ale siłą Amici jest skauting w regionie (Rudniew) itd. Finansowo nie wygrają z Legią ale może ich pomysł tez okaże się dobry?
I dla nas Poznań jest najlepszym punktem odniesienia - ta sama zamożność rynku, podobna wielkość miast itd Jak Amice się uda walka z Legią to nam też. Jeśli i tam przegrają to pozostaje nam czekać na Abramowicza.
(gdyby Wisła była lepiej zarządzana to teraz finansowo stalibyśmy coś koło Lecha, pomijam aspekt sportowy)

5. Mam nadzieję że Stolarski przemyśli swoją decyzję - bo inaczej będzie zwykłym przerzutem. Przecież Włochy są piękne
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 12.01.2014 o godz. 14:39.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...
Odpowiedz cytując