FraMat napisał(a):

|
A oni dopiero teraz się obudzili?
|
To jest standard. Podobnie było ostatnio z OFE. Wielki wrzask powstał w szeregach opozycji po "rabunku" części naszych pieniędzy z kont OFE. Dlaczego piszę słowo rabunek w cudzysłowie? Ano dlatego, że kilka lat wcześniej sądownie zostało potwierdzone, że nasze pięniądze na kontach w OFE nie są wcale prywatne, a więc nie są nasze, tylko państwowe. Oczywiście ten wyrok sądowy to absurd ale tak na prawdę utorował on drogę pod przyszłą nacjonalizację środków zgromadzonych w OFE. Rząd Tuska nie zabrał naszych pieniędzy tylko państwowe, więc w zasadzie z przyczyn formlanych ciężko tu mówić o rabunku.
Pamiętam wtedy, że nikt z parlamentarnej opozycji się nawet nie zająknął, temat przeszedł bez echa.