Wyświetl pojedynczy post
SharksiK
Senior Member
 
 
Od: 05.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66419
Stary 11.01.2014, 01:18
Można też wyczytać :




Cytat:
Najbardziej widocznym przykładem osłabienia finansowego klubu był dwukrotny spadek przychodów w porównaniu z rokiem 2011. Z wynikiem 32,5 mln PLN przychodów, Biała Gwiazda ma nadal jedne z najwyższych wpływów w lidze. Jednak żaden klub nie doznał tak drastycznego spadku wysokości obrotów. W klubie spadły przychody z prawie wszystkich źródeł. Najbardziej widoczną zależność między ”zasobnością portfela” i formą sportową Wisły możemy zaobserwować analizując wpływy z transferów.

W roku 2011 Wisła „otarła” się o dodatni wynik finansowy, a w 2010 r. osiągnęła niewielki zysk, co w przypadku klubów sportowych można nazwać fenomenem. Niestety, 2012 rok przyniósł wyniki dużo bardziej typowe dla polskiej ligi. Wisła zanotowała bardzo dużą stratę finansową, a tym samym fatalny wskaźnik rentowności. Przyczynił się do tego głównie ww. spadek przychodów. Na dodatek Wisła nie potrafiła odpowiednio kontrolować wysokości kosztów, które zmalały w dużo mniejszym stopniu niż przychody.

Spadające wprawdzie, ale bardzo powoli, koszty operacyjne oraz dużo słabsza forma sportowa sprawiły, że w 2012 r. Wisła „zapłaciła” za jeden zdobyty punkt w rozgrywkach prawie najwyższą cenę w lidze. Wyprzedziła ją tylko warszawska Legia, ale w jej przypadku efekty sportowe pozostały w lepszej proporcji do kosztów finansowych.

Ponad milionowy koszt jednego punktu, w przypadku Wisły w 2012 r., to wynik około 25% wyższy niż rok wcześniej
Ostatnio edytowane przez SharksiK : 11.01.2014 o godz. 01:39.
Odpowiedz cytując