|
Witam,
już w niedzielę w Dani ruszają XI Mistrzostwa Europy. Turniej będzie trwał od 12 do 26 stycznia 2014. Mecze rozgrywane będą w czterech miastach. Kopenhaga, Aarhus, Aalborg oraz Herning.
Poniżej prezentuję podział na grupy oraz zapraszam Was do dyskusji na temat turnieju oraz szans Polaków.
Grupa A (Herning)
1. Dania
2. Czechy
3. Macedonia
4. Austria.
12.01.2014:
18:00 Czechy - Austria
20:30 Dania - Macedonia
14.01.2014:
18:15 Macedonia - Czechy
20:30 Austria - Dania
16.01.2014:
18:15 Macedonia - Austria
20:30 Dania - Czechy
GRUPA B ( Aalborg)
1. Hiszpania
2. Islandia
3. Węgry
4. Norwegia
12.01.2014:
16:00 Islandia - Norwegia
18:15 Hiszpania - Węgry
14.01.2014:
18:00 Węgry - Islandia
20:15 Norwegia - Hiszpania
16.01.2014:
18:00 Hiszpania - Islandia
20:15 Norwegia - Węgry
GRUPA C (Aarhus)
1. Serbia
2. Francja
3. Polska
4. Rosja
13.01.2014:
18:00 Serbia - Polska (TVP2)
20:15 Francja - Rosja
15.01.2014
18:00 Rosja - Serbia
20:15 Polska - Francja (TVP2)
17.01.2014
18:00 Polska - Rosja (TVP2)
20:15 Serbia - Francja
GRUPA D ( Kopenhaga)
1. Chorwacja
2. Szwecja
3. Czarnogóra
4. Białoruś
13.01.2014
18:00 Chorwacja - Białoruś
20:15 Szwecja - Czarnogóra
15.01.2014
18:00 Czarnogóra - Chorwacja
20:15 Białoruś - Szwecja
17.01.2014
18:00 Chorwacja - Szwecja
20:15 Białoruś - Czarnogóra
Rywale Polaków
Jak widać powyżej Polacy trafili do grupy C w której swoje siły zmierzą z Serbami, srebrnymi medalistami ostatnich mistrzostw Europy. Drugim rywalem Biało- czerwonych będzie zespół Francji. Trójkolorowi w ostatnich mistrzostwach zajęli odległe 11 miejsce. Nie zapominajmy jednak, że Francuzi to mistrzowie Starego Kontynentu z 2006 oraz 2010 roku. Na zakończenie zmagań w grupie Polska zmierzy się z teoretycznie najsłabszym zespołem w grupie Rosją. Rosjanie na ostatnim turnieju zajęli 15 miejsce.
Potyczki z Serbami:
MŚ, Szwecja 2011. Polska - Serbia 27:26
ME, Serbia 2012, Polska - Serbia 18:22
MŚ, Hiszpania 2013, Polska - Serbia 25:24
Kwalifikacje do IO w Londynie Polska - Serbia 25:25
Potyczki z Francją:
ME, Austria 2010. Polska - Francja 24:29
Mecze z Rosją:
MŚ, Chorwacja 2009, Polska - Rosja 24:22
Turniej reprezentacji, Polska - Rosja 30:35
Turniej w Gdyni, 2011. Polska - Rosja 29:29
Dalsza faza rywalizacji.
Po zakończeniu pierwszej fazy turnieju awans do następnej fazy uzyskują po 3 zespoły z każdej grupy. Zespoły z grupy A i B utworzą jedną grupę - GRUPA I, natomiast zespoły z grupy C oraz D połączą się i utworzą drugą grupę - GRUPA II.
Kadra na mistrzostwa, praktycznie już gotowa.
Dziś popołudniu trener Michael Biegler podał dziś nazwiska 17 zawodników, którzy udadzą się na turniej do Dani. Na miejscu selekcjoner będzie musiał zrezygnować jeszcze z jednego zawodnika. Do tej pory zrezygnowano z trójki zawodników: Patryka Kuchczyńskiego, Rafała Glińskiego oraz Marcina Wicharego. Co było największym zaskoczeniem.
Tak na dzień dzisiejszy prezentuje się nasza kadra:
Bramkarze: Sławomir Szmal (Vive Targi Kielce), Piotr Wyszomirski (Csurgoi KK)
Skrzydłowi: Adam Wiśniewski (Orlen Wisła Płock), Robert Orzechowski (Górnik Zabrze), Przemysław Krajewski (Azoty Puławy), Jakub Łucak (Chrobry Głogów).
Rozgrywający: Karol Bielecki, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski (wszyscy Vive Targi Kielce), Michał Kubisztal (Górnik Zabrze), Mariusz Jurkiewicz (Orlen Wisła Płock), Bartłomiej Jaszka (Fuechse Berlin), Michał Szyba (KS Azoty Puławy).
Obrotowi: Bartosz Jurecki (SC Magdeburg), Kamil Syprzak (Orlen Wisła Płock), Piotr Grabarczyk (Vive Targi Kielce).
Jak widzicie naszą grę na tych mistrzostwach, czy stać nasz zespół na dobry wyniki? Co dla nas będzie osiągnięciem godnym zapamiętania, czy mamy realne szansę włączyć się do walki o strefę medalową, czy jednak na drugiej fazie zakończymy udział w tym turnieju?
Kto waszym zdaniem zostanie mistrzem Europy? Czy Duńczycy obronią tytuł najlepszej ekipy Starego Kontynentu? Kto może zostać czarnym koniem rozgrywek?
Zapraszam do dyskusji!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.
|