wolfy napisał(a):

Zadam Ci więc proste pytanie: kto według Ciebie postanowił szturmować Ligę Mistrzów natychmiast emerytami? Holendrzy, czy Cupiał? Bo Valcxx stwierdził jednoznacznie, że to nie był jego pomysł na drużynę...
I pytanie pomocnicze: kto kazał zwolnić trenera z ważnym kontraktem, który klub musiał płacić, a teraz będzie jeszcze musiał pewnie do tego dołożyć odsetki za zwłokę? Wywalenie Maaskanta poprawiło wyniki?
|
wolfy,
Co do treści merytorycznej zgoda, lepiej było powoli i sukcesywnie kupować młodszych perspektywicznych piłkarzy niż zatrudniać na gwałt stada emerytów.
Natomiast co do odpowiedzialności za te działania - odpowiedź jest jednoznaczna - za wszystkie działania odpowiada Cupiał. Ale łatwiej w dyskusji posługiwać się "skrótem" typu Bednarz czy Valxcs. (przynajmniej ja tak robię)
To samo się tyczy obwiniania Bednarza czy Kapki. Za wszystkim stoi Cupiał. Ale zamiast pisać ciągle Cupiał Cupiał Cupiał łatwiej napisać Bednarz czy Valxcs. Jest to łatwiejsze w dyskusji.
A prawidłowo powinno to brzmieć tak:
- decyzje podejmował Cupiał w czasach Valxcsa i Basałaja o zatrudnieniu przepłaconych emerytów.
- decyzje podejmował Cupiał w czasach Bednarza o wielkim cięciu kosztów i pożegnaniu Małeckiego.
itd
Cupiał w erze Basałaja i Valxcsa postanowił samobójczo szturmować LM czym omal nie podzielił losu Polonii Warszawa itd
Wiadomo że Bednarz czy Valxcs to tylko "narzędzia" Cupiała.