Wyświetl pojedynczy post
Elefant
Senior Member
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21232
Stary 02.01.2014, 21:06
Zakładam, że wywiad jest prawdziwy i takie słowa o Legii padły. W przeciwnym razie dalej nie ma co czytać.

Jakkolwiek by to nie zabrzmiało boleśnie dla nas, to są słowa realistyczne.
Dziś Wisła to organizacyjnie i finansowo (jeszcze raz powtórzę organizacyjnie i finansowo, jakby ktoś nie zrozumiał o jakie aspekty mi chodzi) jest znacznie niżej niż Legia. W sumie pod kątem atrakcyjności dla młodego zawodnika nie różnimy się wiele od takiego np. Podbeskidzia. I nie zmieni tego nawet to, że może i w tej lidze nawet mistrza zdobędziemy. Jeszcze kilka lat temu taka wypowiedź mogłaby być potraktowana jako zagrywka negocjacyjna ale nikt nie brałby jej poważnie, bo byłaby to mało kusząca alternatywa dla zawodnika. Dziś nie dziwi.

Gdzieś tak kilkanaście lat temu takie same słowa mógł powiedzieć Żurawski i Głowacki. Tylko nie Wisła i Legia a Lech i Wisła.
Furman sprzedawany z Wisły poszedłby może za 500 tysięcy, sprzedawany z Legii pójdzie za jakieś miliony. Jakie zobaczymy. I bez znaczenia jest fakt, Że Furman i czereda jego kompanów dostała oklep w Europie i na Reymonta.

Jak pójdzie do Legii to krzyżyk na drogę. Rozumiem przesłanki tej decyzji, ale przestaje on istnieć w mojej świadomości kibicowskiej.

I jeszcze jedno. To gwoźdź do trumny filozofii której symbolem było owo słynne zawołanie "postaw na młodych Polaków".
Odpowiedz cytując