Wyświetl pojedynczy post
westersyl
Guest
 

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66257
Stary 26.12.2013, 12:29
Cytat:
Tak się zastanawiam co większość was widzi w braciach Mak. Bo co wejdę na forum, to sprzedajmy pół drużyny byle tylko sprowadzić Maków. Czy oni faktycznie są tak dobrzy, czy znowu urzekała was historia, że kibicują Wiśle i może już pozowali z rękami w kształcie ''W''.
Nie posunąłem się tak daleko aby oglądać I ligę, nie wiem w jakiej dyspozycji byli obaj bracia i jakie poczynili postępy. W sezonie, w którym GKS spadał z ligi starałem się uważnie śledzić grę Mateusza bo grał zdecydowanie częściej niż brat i nie ukrywam że widziałem w nim potencjał, w który warto zainwestować. Ma "depniecie" które pozawala mu wygrywać pojedynki, technikę na niezłym poziomie jak na polskie warunki, potrafi zagrać klępę, ma wyczucie kiedy oddać piłkę. Naturalnie notował dużo start, nie potrzebnych zagrań jednak zważywszy na wiek, nie wielkie doświadczenie w ekstraklasie przypuszczam, że ta "jakość" i dojrzałość w zagraniach może przychodzić w raz z kolejnymi rozegranymi meczami.

Na pewno jednak zgodzę się, że dążenie za wszelką cenę do tych transferów jest przesadzone, a kwota którą podobno żądał GKS Bełchatów ( 500 k euro) jest astronomiczna. Nie sądzę abyśmy stracili gdyby zamiast np Sarkiego grał Mateusz. Emanuel rozczarował mnie wtedy kiedy się już do niego przekonałem czyli po grach sparingowych, w których sprawiał wrażenie tego że będzie jednym z liderów w nadchodzącej rundzie. Wyszło zdecydowanie inaczej.

Priorytetem na pewno jest ocenianie wartości piłkarskiej natomiast nie wielu zawodników jest wstanie sfotografować się w szalikach Wisły Kraków i tak otwarice mówić o przywiązaniu do klubu jak bracia Mak. A przecież można było przeczytać o zainteresowaniu Mateuszem ze strony Lecha czy innych klubów. Dlatego to jest na plus bo jednak jest trochę tych wychowanków Wisly w ekstraklasie, którzy szybko zapomnieli w jakim klubie grali.

Cieszy mnie to, że jeśli mówi się już o transferach to chodzi tu o piłkarzy perspektywicznych tak przynajmniej twierdzi Smuda. Czytając wypowiedzi już nie wiem czy to prezesa Bednarza czy trenera Smudy można było odczytać że założenie jest takie aby ta drużyna była gotowa na walkę o coś więcej nie w aktualnym sezonie lecz w sezonie 2014/2015. Fajnie by było gdyby ta drużyna utrzymała np 3 miejsce ale dobrze byłoby też trzymać się planu bo zachłyśniecie się wizją tymczasową wizją sukcesu można ponownie się źle skończyć.

Moim zdaniem najbardziej przydałby się piłkarz do środkowej strefy, ktoś kto mógłby fizycznie powalczyć ale też uspokoić i uporządkować trochę grę w tyłach wtedy Chrapek czy Garguła mogliby jeszcze więcej dać w ofensywie.
Ostatnio edytowane przez westersyl : 26.12.2013 o godz. 12:32.
Odpowiedz cytując