Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25039
Stary 22.12.2013, 18:21
Spokój Panowie, czas świąt to czas pokoju !

A tu kolejny POlityk szykujacy sobie bezpieczną przystań czyli robotę za granicą. To już jakaś epidemia Boją się zostać w Polsce po przegranych wyborach ? :

Cytat:
Francuska telewizja LCI sugeruje podejrzany "deal": kolejna polska misja wojskowa w zamian za posadę dla Sikorskiego?

Już chyba wiadomo, skąd taka chęć wysłania polskich żołnierzy w ślad za Francuzami rozpoczynającymi misję w środku Afryki. Jak poinformowała francuska telewizja LCI, chodzi o to, że Radosław Sikorski mógłby liczyć wówczas na wsparcie w staraniu się o posadę w Unii Europejskiej.
Przede wszystkim jest minister, który nazywa się Sikorski i którego polski rząd chce przeforsować na stanowisko szefa unijnej dyplomacji po baronessie Catherine Ashton. Warto w tym celu wysłać do Republiki Środkowoafrykańskiej polskich oficerów
- wyjaśnił komentator LCI cytowany przez portal rmf24.pl.
Polska solidaryzuje się z działaniami Francji. Zamierza udzielić jej poparcia nie tylko moralnego- oświadczył Sikorski po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw UE.Grozi nam, Unii Europejskiej, kolejne państwo upadłe na południu. Dlatego misja francuska zasługuje na wsparcie
- mówił Sikorski. Wtórował mu Tusk, który zastrzegł, że nie mam mowy o wysłaniu żołnierzy na wojnę:
Być może w tej chwili prezydent Komorowski rozmawia z prezydentem Francji. Ja przed chwilą także miałem okazję z prezydentem Komorowskim wymienić jeszcze ostatnie uwagi i samolot transportowy, i grupa żołnierzy, która by go obsługiwała, to jest na pewno coś, co leży w zakresie naszych możliwości.
Nie znane jest jeszcze stanowisko Bronisława Komorowskiego, który kilkakrotnie mówił, że to już jest koniec z polskimi misjami zagranicznymi, czym naraził się na poważne zarzuty ze strony praktyków wojskowych.
CZYTAJ WIĘCEJ: "Zapowiedź wycofania się z misji zagranicznych nie jest w interesie naszego kraju". Gen. Polko krytycznie o polityce wojskowej obecnych władz. NASZ WYWIAD
Slaw
http://wpolityce.pl/wydarzenia/70110...la-sikorskiego