Wyświetl pojedynczy post
dulli78
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: z podziemia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#34
Stary 17.12.2013, 00:23
Runda letnio - jesienna oficjalnie zakończona, także kilka słów refleksji odnośnie gry Wisełki

Plusy:

1. Powrót Białej Gwiazdy na koszulki

2. Zmiana trenera - okazała się dobrym posunięciem władz klubu. Osobiście nie byłem wielkim zwolennikiem Smudy ale wyszło, że potrafił odnaleźć się po nieudanych przygodach z reprezentacją i Ratyzboną. Trenera oczywiście bronią wyniki ale też styl gry uległ znacznej poprawie. Z przyjemnością ogląda się nasz zespół w ofensywie w porównaniu do ostatnich 2 - 3 lat. Wiadomo, że do ideału jeszcze dużo brakuje ale w porównaniu z poprzednimi latami drużyna kreuje zdecydowanie więcej zagrożenia pod bramkami przeciwników. Smuda odpowiednio ustawił także blok obronny przywracając na właściwe pozycje Bunozę, Jovanovicia oraz Łukasza Burligę. Drużynie posłużyła także duża stabilizacja w składzie (na szczęście sprzyjał temu brak dużej ilości kontuzji). Słowa uznania należą się także trenerowi bramkarzy Tomaszowi Muchińskiemu za bardzo dobre przygotowanie Michała Miśkiewicza do sezonu - widać było, że z meczu na mecz Misiek gra coraz lepiej, nabiera coraz większej pewności.

3. Transfery - także na plus. Obiektywnie patrząc to pod tym względem obok Zawiszy to właśnie Wisła dokonała najlepszych jakościowo wyborów na rynku transferowym. Paweł Brożek, Wilde-Donald Guerrier - pomimo, że nie grali od początku rundy, byli bez okresu przygotowawczego - to potężne wzmocnienia przekładające się na bramki i asysty. Stjepanović również okazał się bardzo solidnym wzmocnieniem, do tego przyszłościowy Patryk Fryc. Jak na razie nie przekonuje Piotrek Brożek ale jego usprawiedliwieniem jest to, że miał zbyt długi rozbrat z futbolem - trzeba zobaczyć, jak będzie prezentował się po pełnym okresie przygotowawczym. Dużym plusem okazało się też to, że odejście "gwiazd " mocno obciążających budżet jak Genkov, Jaliens, Pareiko czy Iliev oraz tych co już się w Wiśle grać nie chciało jak Wilk w żadnym stopniu nie osłabiło zespołu, wręcz przeciwnie. Dla mnie jedyny minus jeśli chodzi o odejścia zawodników to oczywiście brak Sobola.

4. Odkrycia rundy - tutaj trzy nazwiska: Michał Miśkiewicz, Michał Chrapek i Guerrier. Dwaj pierwsi zrobili ogromny potęp w porównaniu z z poprzednim sezonem, natomiast co do Donalda to w życiu bym nie przypuszczał, że będzie się tak dobrze prezentował i tak szybko wkomponuje w zespół. Zastanawiałem się czy nie dodać tutaj Łukasza Burligi ale o tym, że potrafi nieźle grać na poziomie ekstraklasy to wiedziałem gdy był wypożyczony do Ruchu - a to, że często wystawiano go tam, gdzie nie trzeba (czyt. lewa obrona) to już nie jego wina.

5. Najlepsi piłkarze ekstraklasy - tutaj dwa nazwiska Arek Głowacki i Paweł Brożek. Prawdziwi liderzy. Głowa zaliczył wybitną rundę, niemal bezbłędny. Brozio ma jeszcze rezerwy, może grać znacznie lepiej ale obecna forma nie przeszkodziła mu zostać liderem klasyfikacji strzelców ekstraklasy.

6. Odbudowa Twierdzy przy Reymonta 22 - 9 zwycięstw i 2 remisy (na początku rundy) takie wyniki mówią same za siebie. Jedyna łyżka dziegciu to porażka w PP z Lechią.

Minusy:

1. Wątła kadra - szczególnie widać to było na pozycji defensywnego pomocnika, gdzie po ucieczce Wilka trzeba było grać jedynie Stjepanoviciem, próbowany był tam Nalepa ale to raczej nie jego pozycja. Na szczęście w tej rundzie omijały nas kontuzje

2. Wyjazdy - bardzo słabo, 8 punktów na 21 kolejek

3. Młodzi - przy tak wątłej kadrze, powinni stawać na rzęsach żeby załapać się na granie, ciężko harować na treningach, mocniej niż ci z podstawowego składu, to powinno być ich 5 minut. Liczyłem, że bardziej pokażą się np. Stolarski, Uryga czy Kamiński

4. Forma Patryka Małeckiego

5. Tylko remis w derbach
Ostatnio edytowane przez dulli78 : 17.12.2013 o godz. 00:28.
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"




Odpowiedz cytując