emj10 napisał(a):

Twitt akurat bardzo dobry. Pierwszorzędna szydera co nie zawsze polskim politykom wychodzi 
O wierze w Kaczyńskiego i w to, czy chce on coś w Polsce zmienić, czy nie wypowiadałem się wiele razy, więc nie ma sensu się powtarzać. Natomiast szufladkowanie wszystkich poza Kaczyńskim do jednego wora to samograj dla korwinowskiego stwierdzenia "bandy czworga", gdyż strategia My-Oni mogłaby zagrać jedynie w sytuacji, gdyby Kaczyńscy nie brali udziału w obradach Okrągłego Stołu, nie byli trzonem obozu prowałęsowskiego do 1992-93 roku, nie mieli w swoim środowisku postkomuchów i komuchów, ani nie należeli do zdecydowanej większości polityków o socjalnych i lewicowych społecznie poglądach jacy są zakałą obecnej klasy politycznej. Próby takiego stawiania sprawy i nawoływania do głosowania na polityków, których od poglądów liberalnych, wolnościowych dzielą lata świetlne, a ich przeszłość wraz z obozem Kuronia i Geremka pokazuje, że hasła lewicowe jakie wygrały w obozie postsolidarnościowym po 1989 roku są wiecznie żywe i stanowią podstawę obecnego programu PiS.
Redystrybucja dochodów, polityka socjalna, tanie budownictwo, podatek bankowy, nacjonalizacja przedsiębiorstw, podwyższanie podatków dla najbogatszych, podniesienie płacy minimalnej, likwidacja śmieciówek i podobne... Ble...
|
Padłem.

Szydera która pokazuje rzeczywistość. O tyle dobre że ONI już wprost mówią że mają koalicję utrzymującą układ, a częśc ludzi łudzi się że kolejna mutacja odrzutów z różnych partii zrobi PRAWDZIWĄ rewolucję. Powoływanie się na to kto był przy okragły stole jak największe zło to delikatnie mówiąc śmieszne. Tym sposobem i tym tokiem myślenia Piłsudski i Dmowski to zdrajcy narodu Polskiego - bo przecież w trakcie i pod koniec I WŚ wchodzili w układy tak z Prusakami jak i Rosjanami. Celem była jednak suwerenna i niepodległa Polska. I nikt nie miałby pretensji do Wałęsy że usiadł w Magdalence jakby w 92-95 wystrzelił komuchów w kosmos i oddał gospodarke jej właścicielom czyli narodowi a nie nomenklaturze. Widzę że Ty tego kompeltnie nie łapiesz ( jak i zmanipulowani przez JKM jego zwolennicy).
Owszem śmieciówki czy podatki dl najbogatszych to przesada ale już zarzuty redystrybucji czy nacjonalizacji spłycasz. A już zupełnie nie wiem co masz do podatku bankowego czy polityki socjalnej ( np.dla inwalidów czy rodzin wielodzietnych - rozumiem że pierwsi jak sobie nie uzbierali to niech gniją a drudzy niech sobie jadą do UK jak im nie pasi 70 zł/m-c/dziecko rodzinnego...?).
A i tak wracam do punktu no.1 - cokolwiek nie zreformujesz to przeżrą to kolesie którzy swoimi kanałami wyciągna każdą kasę - bo tak są nauczeni, bo takie mają możliwości i napewno dla dobra wyższego KRAJU z tego nie zrezygnują