Ciekawy artykul pojawil sie w pewnym chinskim tabloidze, konczacy sie mnie wiecej tak;
Cytat:
|
...administracja Camerona musi przyznac ze w oczach Chinczykow Wielka Brytania znaczy bardzo niewiele. To tylko stary europejski kraj, odpowiednie miejsce do studiowania i zwiedzania...
|
Oczywiscie trzeba wziasc poprawke na to ze zostalo to napisane w chinskim tabloidze, wszyscy wiemy z wlasnego europejskiego doswiadczenia, ze tabloidy to zwykle gowno pisane z mysla o najmniej lotnej czesci spoleczenstwa (niestety wiekszosc).
Niemniej (odejmujac tani sensacjonalizm i obciachowe napinanie miesnia), autor trafil w czuly punkt. Pojedyncze panstwa Europejskie (nawet niech to bede te z tych silniejszych) nic nie znacza przy mocarstwach.
Absolutnie nic. Toz taka Wielka Brytania gospodarczo to... kilkanascie % gospodarki USA. Hobbit to malo powiedzianie, juz bardziej karlowaty hobbit
Innymi slowy, piewcy Europy Narodow nie tylko chca powrotu do przeszlosci (jak w tym filmie), oni takze oczekuja wykreslenia Europy z politycznej szachownicy swiata.
Niepodleglosc! Szwab czy inny Wloch, nie moga miec nic do gadania w moich sprawach (po konsultacji i negocjacji ze mna) bo wtedy kila mogila i zabory, jak do gadania bedzie mial Putin z Obama i Chinami (
bez konsultacji i negocjacji ze mna)- no, to wtedy normalnie odjazdowo i cool, niepodleglosc tak zwana...