Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24785
Stary 03.12.2013, 11:04
sambo napisał(a):Wyświetl post
m

no właśnie - Ruscy im mówią konkretnie co sie stanie.

Zamkniecie granic a wiec idzie w cholere 25 % ukrainskiego eksportu. Dla niektórych branz jak np. motoryzacyjna - to jest totalna zapasc (slyszalem ze 85% ciezarówek ukrainskich idzie do ruskich). Jeszcze wyzsza cena na gaz, no i wprowadzenie wiz dla nich - co byłoby totalna katastrofa.


A co da im stowarzyszenie z UE? No co? Tymoszenko wyjdzie z więzienia! Zajebiscie.

To dokładnie jest tak, jak nam sie wciskalo kity - co nam da wejscie do UE?

Ano zarejestrujemy oscypka (co i tak okazalo sie klamstwem), bedziemy jezdzic bez paszportu i kontroli na granicach (zajebiscie po prostu). W dalszej kolejnosci słyszano, że możżna sp... z tego kraju, co okazało sie prawda - tylko czekac az ktos zgasi tu swiatło.


To o co chodzi w tym calym cyrku zwanym wejscie do UE - to brak merytoryczynej dyskusji tylko gadanie głupot o oscypku, Tymoszenko w więzieniu itd

i dlatego krytykuje Prezesa - bo ten kolo nie różni się od swoich oponentów. Świetnie ślizga się po tematach hasłach
Krytykujesz bo Twoje wypowiedzi krażą wokół potencjalnego interesu ukraińskiego, a interes polski może nie być 100% tożsamy (bo np. Rosjanie zaoferują im lepsze warunki..?)- i to co robi Kaczyński to dbanie o ten drugi. Generalnie drażnią mnie hasła/teksty że Kaczor na czymś chce ugrac politycznie bo brzmi to jakby był to polityczny dorobkiewicz który chce na urzędach zbić majątek. Tak stawiać sprawy mogą tylko oponenci polityczni (co jeszcze rozumiem -taka malo honorowa walka o głosy) a z prywatnych osób ludzie nie znający w ząb polskiej polityki a już stanu majatkowego Prezesa w szczególności. Jakby JK chciał być pachołkiem nomenklaturowym z dużym majątkiem to mial ku temu milion okazji i trzeba mieć kurzą ślepotę żeby tego nie dostrzec.
Wady UE o których piszesz sa oczywiste - problem w tym że w UE do dupy , a poza nia Rosja nas zje. Co więc zrobić?. Myślę że trzeba zmienić ją od wewnątrz do stanu jaki był na poczatku - strefa wolnego handlu - Europa niepodległych Narodów. Ale do tego potrzeba sojuszników. Moim zdaniem jedne Wegry to za mało-poza tym brak wspólnej granicy utrudnia sprawę ale już Ukraina i Białoruś to spory kapitał ludzki. Zsumuj głosy Polska ,Ukraina, Białoruś + Węgry i kilku innych na południe od nas i kto wtedy rozdaje karty w UE? Z pewnych powodów (ciągłośc polityki, potencjał militarny) podałem że Pol,Ukr i Biał - powinny stworzyć federacje .Bo jakie masz wyjscie? - do końca świata marudzenie o złym położeniu i braku kasy na wszystko?
Wielu tu mówi że może tak , a może inaczej -UE dobre, UE złe ale nikt nie mysli co dalej. Jeszcze chwila a zachodnie i pólnocne ziemie wykupią Niemcy z Holendrami i Duńczykami , prawa swojego nie będziemy mieć , pieniądza też, armia nie ma znaczenia - bo bez atomu nawet 200 tyś piechoty + spec jednostek i 200 czolgów z niemieckiego demobilu znikną od pierdnięcia Moskwy, fabryki i banki spywatyzowane i w obcych rękach.
Z UE mamy sporo kasy.Mamy na drogi i mosty - nikt nie mysli czemu nam dają na drogi a na armię,dofinansowanie stoczni,fabryk już nie, . No czemu , kto odpowie (ale pytanie tylko do euroentuzjastów)?
Ostatnio edytowane przez Arapaho : 03.12.2013 o godz. 12:08.
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej