|
Jaroo1
Nie bardzo rozumiem twoje porównanie Ruchu Narodowego do ruchu protestujących na Ukrainie. Ukraińcy zorganizowali protest i marsz dlatego, że Ukraina pod naciskiem Rosji nie podpisała umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską wraz z umową o utworzeniu strefy wolnego handlu.
Natomiast czego domaga się Ruch Narodowy organizując Marsz Niepodległości ? Podoba mi się ich inicjatywa lecz nie wiem o co walczą, nie słyszałem ich postulatów, programu czy czegokolwiek ...
Dlatego porównywanie obydwu marszy jak i ruchów wydaje mi się brz sensu. Ukraińcy mają cel który chcą osiągnąć stawiając miasteczko namiotowe na Majdanie i codziennie protestując dopominając się wejścia do UE.
A Marsz Niepodległości ? Przejdzie raz w roku i na tym się kończy ... To za mało jeżeli chcesz coś zmienić w naszym kraju, dlatego trochę podziwiam Ukraińców, że zamiast być w szkole, na studiach czy pracy walczą o swój cel a u nas po jednym dniu wszyscy się rozchodzą ...
Ostatnio edytowane przez heoij : 02.12.2013 o godz. 12:37.
|