Wyświetl pojedynczy post
Lukasz
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66076
Stary 22.11.2013, 09:41
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Znowu stara gadka: nieprofesjonalni Polacy i zagraniczni fachowcy.
Trzeba (..) pójść drogą Borussii Dortmund , a w naszych realiach Viktorii Pilzno, czyli stabilizacja w składzie, spokojne działanie i wyszukiwanie piłkarzy tanich, ale utalentowanych, a nie robienie bardzo poważnych zmian w składzie co kilka miesięcy. (...) czyli mała liczba transferów, czyli 2-3 co pół roku, ale do podstawowego składu, a reszta przyszłościowa do szerokiej kadry.(...) w przeciągu 2-3 lat stworzy się niezła drużyna, która będzie mogła powalczyć w europejskich pucharach (...)

Przez ostatnie 3,5 roku przez Wisłę przewinęła się zbyt duża liczba piłkarzy i to też miało wpływ na złe wyniki.
Koalik,
nie da się stworzyć szkieletu kupując 2-3 piłkarzy co okienko do pierwszej 11. W przeciągu 2-3 lat będziesz miał od 8 do 18 nowych piłkarzy i to tylko do podstawowego składu. Sugerujesz dokładnie to samo co Twoim zdaniem leżało u podstaw klęski czyli dużą rotację kadry.

Co do Maaskanta - zapominasz że 2-3 piłkarzy do podstawowego składu za jego czasów (mówię o Polakach - Sobiech+Mierzejewski+Sandomierski) to był wydatek rzędu 3.6 mln euro. Melikson był o 25% tańszy od Sobiecha czy Mierzejewskiego a Dvalishvili kosztorał 250 tysięcy ojro. Zapomniałeś?
Spójrz jeszcze na pensje - Arboleda w tym okresie dostał 420 tysięcy euro rocznie!

Co do PMS - jej siłę widać na przykładzie Probierza i Kulawika. Może i Maaskant był przepłacony ale i tak Probierzowi lata świetlne brakuje do Roberta.

KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Znowu stara gadka: nieprofesjonalni Polacy i zagraniczni fachowcy.
(..)
najbardziej nieprofesjonalni zawodnicy za czasów Cupiała – Jaliens, Lamey, Iliev, Genkow, Nunez. Żadnego Polaka tu nie ma.
Zobacz jaka była Polonia W. Wojciechowski miał każdego specjalistę czy piłkarza z PL którego chciał mieć. I czy ten kolos był profesjonalny? Wątpię.
Ostatnio edytowane przez Lukasz : 22.11.2013 o godz. 09:46.
JM:"Życie jest jak rower - nie kręcisz nie jedziesz" TF: "Dziś Wisła Kraków ma zapewnione optymalne warunki prowadzenia działalności sportowej."
"... jakieś dziwne wizje zagłady (..) Nie wiem czym to jest spowodowane, nie wnikam w to, ale trochę mnie to niepokoi"
TS: Zajmujemy się sportem, nie sprawiedliwością, ani praworządnością.(..) Towarzystwo Sportowe „Wisła” Kraków informuje, iż od godziny 16.00 nie jest już właścicielem piłkarskiej spółki Wisła Kraków SA
Odpowiedz cytując