Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8662
Stary 21.11.2013, 10:36
Daja`n napisał(a):Wyświetl post
Tu nie ma nad czym się zastanawiać jesteśmy gorsi od Gibraltaru!Jest coraz gorzej i tylko zastanawiam się czy może być jeszcze gorzej.
Bzdura. W meczu przeciwko Gibraltarowi u Słowaków zagrała zupełnie inna jedenastka, bez najlepszych zawodników, po prostu ich trener przetestował swoje zaplecze. Przeciwko Gibraltarowi zagrał jedynie bodaj najsłabszy z pierwszej jedenastki przeciwko nam Pecovsky. Więc ten wynik ma się kompletnie nijak do meczu Słowaków przeciwko naszej kadrze.

Drozd napisał(a):Wyświetl post
A co wam się Mączyński nie podoba? Żal, że nasi działacze kolejna raz dali dupy? To nie wina Mączyńskiego, na pewno był lepszy niż zestaw ze Słowacji.
Zgadzam się z Tobą. Mączyński zagrał przeciwko Irlandii bardzo przyzwoity mecz, zresztą zastanawiałem się jak wyglądałaby nasza gra gdybyśmy w środku pola grali Mączyńskim i Klichem, bez typowych, defensywnych pomocników, z których i tak korzyści w defensywie w zasadzie nie ma (szczególnie Krychowiak ostatnio mocno zawodzi). Kilka razy Mączyński fajnie zagrał piłkę do przodu, dobrze ją przerzucał, jedynie co rzucało się w oczy w jego przypadku to średnie przygotowanie fizyczne.

Drozd napisał(a):Wyświetl post
To że wczoraj nie strzeliliśmy bramki to w 70% wina pinokia. Pchał się do rozegrania a miał jedno dobre zagranie do Soboty kiedy ślepy liniowy uroił sobie spalonego. Reszta to wstrzymywanie akcji i taniec paralityka.
Zgadzam się i w tym miejscu. Lewandowski zagrał fatalny mecz, w zasadzie nie miał dobrych zagrań, przegrywał wszystkie pojedynki - czy to 1 na 1, czy 1 na 2, bez znaczenia. Ja rozumiem, że jest kryty i w ogóle, ale Teodorczyk w stosunku do niego był wzmocnieniem, więc o czym my tu w ogóle mówimy?

Drozd napisał(a):Wyświetl post
Pozytywem jest podejmowanie walki próba gry do przodu, branie odpowiedzialności. To obiecujący początek, oby skończyła się filozofia, "byle bym nic nie spieprzył" która rządzi w kadrze od lat z krótką przerwą na Leo.
No i przyzwoita była sama gra defensywy, mimo, że w eksperymentalnym zestawieniu. Brakuje jeszcze porządnego rozegrania piłki pod polem karnym rywali - tam kompletnie nie mamy pomysłu na granie, poza strzałem z dystansu i dośrodkowaniem do nikogo.

dynek.pl napisał(a):Wyświetl post
Mialem watpliwosci czy nie warto zostawic Fornalika bo ostatnie mecze nie wygladaly tragicznie i w sumie to brakowalo tylko skutecznosci. Nawalka wydawal sie jednak lepszym kandydatem ale to co narazie zobaczylismy to nawet nie jest krok w tyl w stosunku do kadry Fornalika ale spadek w przepasc.
Wiadomo, że obie jedenastki, zarówno ta przeciwko Słowacji, jak i ta przeciwko Irlandii były eksperymentami sprawdzającymi różne ustawienia (np. Kubę grającego za Lewym) oraz przede wszystkim indywidualnymi testami dla obrońców i defensywnych pomocników, czyli na tych pozycjach, na których był w eliminacjach największy problem. I kliku graczy udowodniło, że warto dać im szanse już w pełnym zestawieniu podczas marcowego meczu, np. Jodłowiec, Kowalczyk, Marciniak i być może również Mączyński. Generalnie to była jedyna szansa, żeby przetestować w kadrze tych, którzy do tej pory swojej szansy nie dostali, zobaczyć nie tylko w meczu, ale i w treningu oraz generalnie jak funkcjonują w zespole ludzkim. W marcu pewnie tych czterech, pięciu nowych dołączy do starej gwardii, plus około siedmiu, ośmiu z reprezentacji U-21 - Kamiński, Lewandowski, Furman, Chrapek, Wszołek, Zieliński, Pawłowski, Milik...Pewnie w pierwszej jedenastce swoje szanse dostaną Milik, Pawłowski / Wszołek, Zieliński, może ktoś z dwójki Furman / Chrapek, może Zieliński, może na lewym boku obrony Lewandowski. Ale trzon kadry dalej będą tworzyć zawodnicy tacy jak Boruc / Szczęsny, Piszczek, Szukała, Klich, Błaszczykowski, Lewandowski, być może również Glik, Krychowiak, Obraniak, czy Polanski.
Ostatnio edytowane przez rw88 : 21.11.2013 o godz. 10:45.
Odpowiedz cytując