Wyświetl pojedynczy post
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#66064
Stary 20.11.2013, 20:45
Nauczysz się czytac ze zrozumieniem, wtedy pogadamy.
Nie muszę sie przed Tobą tlumaczyc. Rzeczywistośc tłumaczy się sama. Jak na razie plski system szkolenia młodziezy jest taki, że praktycznie żaden młody polski piłkarz nie dorównuje wyszkoleniem, techniką, znajomością taktyki, przeciętnemu grajkowi w przeciętnej lidze europejskiej.
Ci, ktorzy wyjeżdżają za granicę, nawet już jako "ukształtowani" piłkarze, dopiero w Europie uczą się podstaw taktyki i profesjonalizmu. Dobrze, jak mają jako takie podstawy techniczne. Wtedy, jesli dojdzie ich praca i zaangazowanie mają szanse stac się zawodowymi pilkarzami.
Jesli ktoś chce zbudowac w Polsce profesjonalna drużynę piłkarską to nie może opierac się na profesjonalizmie wynikającym z polskiej mysli szkoleniowej.
Życzę młodym polskim piłkarzom jak najlepiej. To nie ich wina, że musza rozwijac się w chorym systemie promowanym przez leśnych dziadków w stylu Piechniczka.
Mądrzejsi i mający lepsze możlwiości rozwijają się za granicą.
Perełki, a raczej diamenciki, owszem zdarzają się, ale nie maja szans na oszlifowanie w Polsce przy obecnym, nieprofesjonalnym systemie szkolenia.
I tylko tyle.

Przenoszenie dyskusji o pilkarzach i ich przydatności na poziom patriotyzmu czy jego braku to wytwór chorej wyobraźni.
Propagowanie za wszelka cenę, wbrew logice, wbrew faktom, wbrew zdrowemu rozsądkowi tego, co polskie, tylko dlatego, że polskie nie jest patriotyzmem, ale chorobą.
Brnij w to dalej.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując