syryls napisał(a):

|
16 letni Stolarski dawał radę u Kulawika (...)
|
Co to znaczy "dawał radę"? Nie grał niczego wielkiego, a we wszechobecnej nędzy trochę na silę zrobiono z niego bohatera. Widzę tu strasznie dużo "chciejstwa", a znacznie mniej namacalnych faktów.
Obejrzałem chyba większość występów Stolarskiego za Kulawika. Nic wielkiego nie pokazał, nic nie zawalił, z racji wieku i bycia wychowankiem trochę napompowano balon. Historia jakich wiele. Wiele też pracy przed nim.
TOMEK 11 - Burliga też pykał po juniorach, MES-ach itp, strzelał sporo goli. Podobnie jak Leszczak, Mączyński i tona innych kandydatów na piłkarzy. Przeskok do piłki seniorskiej jest jednak bardzo trudny i większości się po prostu nie udaje, bez względu na to kto jest akurat trenerem. Lista piłkarzy U-17, U-19 i U-21 którzy gdzieś w międzyczasie giną daje do myślenia. Jednym brakuje umiejętności, innym głowy, jeszcze innym przytrafia się kontuzja.
Na chwilę obecną Burliga jest lepszy, jedna strata na pozycji pomocnika niczego w tej kwestii nie zmienia. Stolarski miał kilka okazji do wykazania się, zagrał poprawnie w ilu? Jednym, dwóch meczach? W żadnym jako prawy obrońca.
Bardzo chciałbym, żeby Stolarski został na Reymonta, bo ma potencjał. Czy go zrealizuje, to już zupełnie inna historia, więc na razie nie przesadzajmy.