Mario Nh napisał(a):

Śmieszą mnie taki wpisy.
Zaraz największym złem będzie Zbigniew Boniek.
Moze ktoś w tym kraju zrozumie, że mamy... słabych piłkarzy.
Porównajmy się do innych. Grecji, Rumuni, Turcji, Belgii, Austrii... od kogo jesteśmy lepsi?
O ile w formacjach ofensywnych mamy niezłych piłkarzy o tyle z tyłu nie ma solidnych obronców na ten moment.
I pozycja bramkarza, będę powtarzał jak mantrę.
Wojtek Szczęsny puka do poziomu klasy światowej.
Bramkarz lidera najlepszej ligi na świecie.
|
Jesteśmy gorsi oczywiście ale to nie pilkarze sa problemem. Na bank u nas rodzi się taka sama liczba potrafiących kopac w pilke jaka rodzi się w innych krajach, tych wiekszych czy mniejszych, to bez znaczenia.
I choćby wybudowali milion Orlików a każdy klub miał 16 boisk treningowych to efekt tego bez KADRY! będzie mizerny.
Tych chłopaków trzeba poprostu umieć poprowadzić, szkolić według najnowszych sprawdzonych trendów i co najwazniejsze nie zabijac w nich talentów. Dlaczego malutkie klubiki satelitarne mają większe sukcesy szkoleniowe niż naprzykład czołówka krajowa i finansowa?
Bo w tych malutkich klubach pracują pasjonaci dla ktorych radość dzieciaka jest zapłatą za poświęcenie. Tam ci nawet zrzutę zrobią na korkotrampki dla ubogich chłopaków i nikt nawet nie mysli o pieniadzach wywiadach sławie czy złodziejstwie. A w wielkich Polskich klubach jest zwykła korporacyjna szmira. Dzieciaki są trenowane przez ułożonych ziomali prezesow czy innych trenerów. Robią to bo im za to płacą jak ich wy.......a to jak gowno przylapiają się do innego okrętu.
I to włąsnie przez takich myślicieli jak ty panują fałszywe stereotypy o pilkarzach. Że są słabi i nic nie poradzisz? Ok, zgoda...to na huja jakis Nawalka lub Smuda. Dajmy robotę Antkowi z Glinika Gorlice oktualnie pośredniak i wtedy uwierzę że taki koleś będzie chcial cos zmienic i udowodnic sobie i rodzinie.
A z całym szacunkiem do Nawałki jednak to on jest jeszcze słabszy niż ci pilkarze. Ze dosrodkowac nie umieją lub nie umieją wykonczyć podania? A na huja gościu tam jest? A co to za problem 3 godziny ćwiczyć szaranczę? Przeciez on nawet nie planował i nie miał wpływu na akcje tego zespołu a co dopiero po błędach oceniac pilkarzy.
Polska szkoła trenerska jest w tak głębokiej ....zie ze nawet sobie tego niewyobrazasz. To banda debili, matołów, alkoholikow i sprzedajnych kurew. Środowisko bardziej zgniłę niż mogło by się wydawać. Żaden, ale to żaden nie umie wyciągac wniosków i przyznac się do błędu który jak na patelni widział każdy kto ma pojecie o pilce. Zawsze grają inny mecz niż oglądali kibice a koniec konców wy.......eni trafiają na miejsce kolegi z konferencji i karuzela się kręci.
Wy się jaracie że mordy gwiazdkom ukręci i będzie rygor. A prawda jest taka ze jak w....i ludzi to go po.......ą i z Ćwiekami kosznikami oraz Małkowskimi poleci w....u do 5 koszyka. Piłkarz zawsze jest naj i jesli zdrowy rozsadek prezesow glosno o tym zaprzecza to kasa którą napedzają grajki wynagradza im niezgodne z sumieniem postępowanie.
Bo Nawałka twardy, bo Nawałka nie cierpi picia....boże co za ....a farmazony. Niech zatrudnią go przy ochronire imprezy masowej a nie przy kadrze gdzie trenerka na zachodzie rozwija się w takim samym tempie jak futbol i jest lata świetlne przed nami. U nas panuje wiara w zapierdalanie jak osioł na pełnej ....zie przez 90 minut, to ma być kluczem do sukcesu hehe.
Takie typowe myślenie Wieśniaka który ma świadomość techniki i rozwoju mimo wszystko woli zapędzić bydło wraz z rodziną do roboty, wylewac poty i udowodnić że mięśniami dalej coś da się osiągną.
Jesteśmy na poziomie śp Łobanowskiego z przed 12 lat, gdzie ....ą i chłostą robił czary mary w LM.
Polski trener to dno taktyczne, pozbawiony doświadczenia w europie i strugający jarzębia bo wylansowali go na krajowym podworku. Z braku laku i coraz mniejszych możliwości a nie umiejętności. Smuda się rozłożył na wszystkim a wraca i wychodzi na to ze jest najlepszym trenerem w lidze. Nawałka tam sie kisil 4 lata a Smuda w miesiąc zbieranina z podwórka dreptał mu po pietach? No włąśnie...Polska liga nie jest żadnym wyznacznikiem a to ze ktoś wypalił pod skrzydłem trenera nie oznacza ze jest jego zasługą. Jakim debilem i pustakiem trzeba być żeby jakikolwiek sukces w naszej piłce nazywac sukcesem. Ja też będę Messim w kadrze Polski niewidomych a gole beda fajnym sukcesem tylko co osiągnę w profesjonalnej piłce?
Prawda jest taka że żaden polski trener nawet nie dorasta do pięt takiemu staremu prykowi jak Benchaker. On za mordy nie musiał łapać lub śledzić po nocach grajków. Profesjonalnie to poukładał i zagrali chłopaki pierwszy raz w histori na Euro. Przez dzisiątki lat żaden polski trenejro tego niestety nie dokonał. A co zniszczyło tamtą kadrę? To proste...Polska obłuda i kwas wylewany za plecami w gabinetach prezesików. Klika tych samych od setek lat w związku mend robi pod siebie i dla siebie.
Boniek nie lepszy. Co za .......enie że wybrał Nawałkę od swojego włoskiego przyjaciela bo Polak zna realia naszej ligi itp...gdzie nazwanie kogoś forma reprezentacyjna jest gwałtem na pięknie tej dyscypliny.
Kluczem do sukcesu jest włąśnie omijanie tej ligi szerokim łukiem i im mniejsza znajomosc z bagnem tym większa szansa na profesjonalne podejscie do wykonywania pracy.
Przede wszystkim Rudy się wytaraska jak NAwałka polegnie, bo Polak . Czy naprawdę chciał Polaka? Czy komuś kto nawet swojego chomika nazywa Gian-Pierluigi a podczas TdP kibicuje Mario Cippoliniemu, pomijając kolor włosa można wierzyć? ...z Włochem porażke musiał by okupić dezercją w rodzinne strony. A Z resztą i tak wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.