Savik napisał(a):

|
[...] a każdy historyk potwierdzi, że jedynym beneficjentem tej wojny celnej były Niemcy[...]
|
Niekoniecznie każdy i zależy co rozumiesz przez "beneficja". Nam udało się znaleźć inne rynki zbytu na polskie towary (choćby przytaczany przeze mnie węgiel) i przez to uniezależnić od współpracy gospodarczej z Niemcami.
Savik napisał(a):

|
[...] jej konsekwencją był zamach majowy [...] Czyli jesli polityka rządu ma doprowadzić do wojny domowej to chyba nie tędy droga....
|
Przyczyn zamachu majowego szukałbym jednak szerzej aniżeli jedynie w wojnie celnej.