AYALA napisał(a):

|
wg. nieoficjalnych źródeł na emigracji jest już 4 mln naszych Rodaków
|
A może 40 mln skoro Polonię szacuje się na mniej więcej taką liczbę (dane na 2008 roku, a także na podstawie artykułu z URZE)?
Jeśli chodzi o nową falę, czyli emigrację od momentu wstąpienia Polski do UE to szacuje się ją na ok. 2 mln stałych emigrantów i ok. 1,5 mln tzw. rezydentów, czyli osób, które czasowo przebywają poza krajem od minimum roku (przykładowo ja należę do tej grupy).
Nieoficjalne źródła tak jak wspomniałeś są nieoficjalne
