Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#756
Stary 12.11.2013, 17:07
AYALA napisał(a):Wyświetl post
wg. nieoficjalnych źródeł na emigracji jest już 4 mln naszych Rodaków
A może 40 mln skoro Polonię szacuje się na mniej więcej taką liczbę (dane na 2008 roku, a także na podstawie artykułu z URZE)?

Jeśli chodzi o nową falę, czyli emigrację od momentu wstąpienia Polski do UE to szacuje się ją na ok. 2 mln stałych emigrantów i ok. 1,5 mln tzw. rezydentów, czyli osób, które czasowo przebywają poza krajem od minimum roku (przykładowo ja należę do tej grupy).

Nieoficjalne źródła tak jak wspomniałeś są nieoficjalne
Odpowiedz cytując