Wyświetl pojedynczy post
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 12.11.2013, 12:00
Ogólnie nalezy uznać, że gdyby Wisła z takim zapałem grała w każdym meczu, to wygrane wywieźlibyśmy z Chorzowa czy Bielska w cuglach. Przede wszystkim było symptomatycznie widoczne jak funkcjonowała nasza II linia, gdy na prawej pomocy był prawy pomocnik, a nie zbiegający do środka i na lewą stronę Boguski. Gdy grał Stolarski i miał siły to nasza gra w ofensywie wyglądała bardzo dobrze. Zresztą Boguski z przodu też grał dobrze. Problem zaczął się po wejściu na plac Małeckiego - przy pamiętnej stracie Burligi, po której wpadła 2 bramka widoczny był brak prawego pomocnika - Burliga na wysokości linii środkowej ma piłkę, wolne pole (bez przeciwnika) przy prawej stronie - a tam ....nikogo - za to w środku z przodu 3 naszych zawodników schowanych za zawodnikami Górnika - NIe wymagajmy od Burligi czegoś czego nie ma - a dryblingu czy przejścia jednego zawodnika z piłką u nogi to on niestety nie potrafi. Natomiast celnie podać przy prawej jeszcze umie - tylko nie ma do kogo zagrać. Nie wiem czy tam miał być Małecki (zmieniał Stolarskiego) czy może Boguski (Małecki do przodu, aby jak najmniej zepsuć). Widać było jednak, że środkowa linia ze standardowym prawym pomocnikiem gra o wiele lepiej niż gdy wymieniają się bezproduktywnie na prawej pomocy Boguski z Chrapkiem.
Pietia niestety dopóki Gurrier miał siłę wracać to łatał jego błędy, a później 2 bramki po akcjach z lewej strony, widać brak ogrania i słabszą formę....
Z pary Małecki/Sarki zdecydowanie lepiej wyglądał niestety Nigeryjczyk, który po wejściu przynajmniej na prawym skrzydle stanowił zagrożenie dla obrony Górnika. Mały ma kolosalny dół formy nie wniósł niczego.

Do tego dodałbym jedno (oprócz oczywistej ślepoty sędziów linowych) Sobol jakby grał w taki sposób w barwach Wisły zszedłby z boiska z co najmniej jedną żółtą kartką, ale odkąd nie gra w Wiśle jego poczynania są zdecydowanie bardziej pobłażliwie traktowane przez sędziów.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując