Z tego co pamiętam remont nie był jakimś tam widzimisie, a był konieczny ze względu na to, że homologacje tracił starszy egzemplarz Tu-154, więc wymagana był jego modernizacja do nowszej wersji.
Natomiast jak się okazało remonty musiały przejść oba egzemplarze.
http://tvp.info/informacje/polska/sa...remontu/349849
PO jest tak samo winne ws. braku zakupów nowych samolotów tj. Miller, czy wcześniejsze rządy. Przez ponad 20 lat nie można było przeprowadzić przetargu od początku do końca. Zmieniały się ekipy, zmieniały priorytety, a obecnie rządząca ekipa od 6 lat nie może się zdecydować czego ma dotyczyć przetarg.