sambo napisał(a):

|
Wałkowany tyle razy, ale mnie ominął. Chętnie się czegoś dowiem. Tylko bardzo proszę, bez powoływania się na słynny biogram Kuklińskiego.
|
Bardzo prosze. Kuklinski twierdzi ze jego wspolpraca z CIA byla spowodowana wydarzeniami Grudnia '70 i oficjalnie rozpoczela sie w '72. Dlaczego figurowal w amerykanskich kartotekach juz od '68 kiedy to sluzyl w Polskiej misji przy ONZ w Wietnamie. Jest wielce prawdopodobne ze to wlasnie wtedy zostal zwerbowany a slynny list do ambasady w Bonn zostal sfabrykowany w pozniejszym czasie posrednio z pomyslu Brzezinskiego ktory uwazal ze warto jest stworzyc legende Polaka-patioty, Walenroda tamtych czasow.