AYALA napisał(a):

|
Jego gruba kreska pozwoliła PZPR'owcom i STYROPIANowi stać się kapitalistami, a dla reszty narodu skończyło się to bezrobociem, psimi zarobkami, rozgonieniem rodziny po świecie
|
Akurat jego pomyslem byl 30-letni pokojowy plan odsuniecia komunistow od wladzy. Jako czlowiek bardzo ostrozny i zdecydowanie zaliczajacy sie do grupy ktora nieswiadomie ulatwila miekie ladowanie czerwonej zarazie. Powiedzmy sobie otwarcie: Mazowiecki byl inteleklualista ale do najbystrzejszych nie nalezal plus bal sie wlasnego cienia. Umiejetnie wykreowany na jednego z liderow Styropianu a nastepnie sterowany przez Kiszczaka z Jaruzelem.
Pablo84 napisał(a):

Nie znam biografii Mazowieckiego a o zmarłych nie powinno się mówić źle (może z wyjątkiem niektórych przypadków), ale jeśli chodzi o pytanie, to dla mnie jednym z bohaterów, był ten oto człowiek:

Kto wie, czy nie zapobiegł wybuchowi III wojny światowej
|
Kto wie czy nie zapobiegl wybuchowi III W S? Szpieg co sie sprzedal za pieniadze a nie z pobudek patriotycznych a teraz dorabiana jest mu jakas dziwna legenda. No szeczerze to chyba ktos se jaja robi nazywajac go bohaterem...