0 22 napisał(a):

1. Nie obrosłem. Zauważam pewne prawidłowości (by wolfy). A że ligę obserwuję od lat dwudziestu to jestem w stanie przewidzieć plus minus co się stanie. Stanie się tyle, że my będziemy się nadal rozwijać w niezwykle dynamicznym stylu powiedzmy 0,1 % na sezon, natomiast reszta ligi będzie się..... zwijąć. Doprawdy nie widzisz tego, że zwijacie się Wy, zwija się Lech? A my balansujemy mimo wszystko na stałym poziomie od kiedy otworzono nam wyremontowany stadion. Owszem - pierwszy sezon to była parodia i wielki falstart, ale od tamtej pory jest dobrze, ostatnio nawet bardzo dobrze. Jeżeli myślisz, że zatrzyma nas Górnik Zabrze, w którym zaraz zatrudnią jakiegoś magika typu Tomasz Fornalik albo Wy z dwoma piłkarzami w składzie albo co jeszcze bardziej kabaretowe Pogoń Szczecin - to muszę Cię już teraz wyprowadzić z błędu. My naprawdę rok temu nie zdobyliśmy dubletu (pierwszego od x lat) przez przypadek. Nie przez przypadek poprzedniego mistrza rozwaliliśmy 5-0. Po prostu wszyscy słabną i gasną w oczach - poza nami. I my za rok znowu będziemy patrzeć czy wypali jakiś środkowy z APOELU czy innego MACCABI albo weźmiemy wynalazek z dołów tabeli ligi belgijskiej - zaś reszta ligi będzie wyciągała talenty z 4 ligi niemieckiej lub Arkadiusza Aleksandra. Doskonale wiesz o co mi chodzi.
2. Piłkarsko nie. Finansowo tak. Stadion, frekwencja, dochody, wydatki. Tak, pasujemy tam. Raz się udało, raz się nie udało. Teraz znowu się udało. Jak będziemy zdobywać mistrza co roku - to będziemy tam wchodzi psim swędem tak jak w tym roku czy Wy dwa lata temu. Ale będziemy. Nie wiadomo za bardzo po co - pewnie by dostać w....... - nie mniej jednak taka atrakcja spotka tylko nas. Dla reszty każdy przeciwnik będzie wyzwaniem w każdych okolicznościach.
3. Historia ma jedną różnicę. Wtedy my przeżywaliśmy wieloletni burzliwi okres i zamiast normalnie z Wami rywalizować musieliśmy się zajmować duperelami. Wam się powinęła noga, coś się wypaliło, a nam się wreszcie ułożyło. I teraz jest normalnie. Chujowo, ale jak na Polskę bardzo bogato i dość stabilnie. Nie widzę kto miałby nas pokonać w perspektywie dajmy na to 2-3 lat. A w tej perspektywie tylko my będziemy mieli stabilny skład. Reszta może się miotać od 2 miejsca do 14.
No chyba, że Cupiał się w....i i rzucili miliony. Ale rzucić miliony też trzeba umieć.
Generalnie śpię spokojnie. Nawet Urban z Żyro w składzie tego nie s.......i. Bo - co wyjątkowo kabaretowe - ten Żyro w gdzieś 10 klubach ekstraklasy byłby zbawcą.
|
Ale stek bzdur!
Wystarczy jedna decyzja ITI i te twoje spostrzeżenia będziesz sobie mogł wsadzić w dupę. Dla akcjonariuszy grupy zamknięcie waszego klubu będzie znaczyć tyle co zdjęcia Tvn Style. Jedyne na co możecie liczyć to ich dobra wola, bo zamiłowanie do legijnych barw chyba nie wchodzi w rachubę.
W biznesie nie ma kolego przebacz, jeśli ktoś uzna że generujecie straty, że pora pozbyć się balastu a czego wam nie życzę, ze pora odzyskania pożyczonych pieniędzy to derby w stolicy możecie mieć szybciej niż wam się wydaje.
Stąpacie po bardzo cienkim lodzie. Dlaczego? ITI!
Cupiał finansuje wszystkio z własnej kieszeni więc jeśli Wisła generuje straty to są to jego prywatne straty, nie zbiednieje. Gdy wy generujecie straty to traci grupa ludzi i prędzej czy póżniej znajdzie się taki co .......nie pięścią w stół.
" Mówiły jaskółki że nie dobre są spółki"
O jakim rozwoju bredzisz?
Gdzie się podziały miliony euro za ostatnie wasze transfery? Zbieracie na Messiego czy ki huj? bo jak dla mnie to zakontraktowaliście takich samych ogórów jak reszta ligi, za darmochę.
Doją was perfidnie żeby się odkuć co zresztą jest zrozumiałe. Ciekawe co się stanie jak już nie będzie kogo sprzedać? Szybko się na to nie zanosi, więc zrozum że to wasza szkółka tylko i wyłącznie wam dupe ratuje.