Wyświetl pojedynczy post
BiałaGwiazda
Senior Member
 
 
Od: 11.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8510
Stary 21.10.2013, 18:44
Przegląd Sportowy pisze o zagranicznych kandydatach chętnych do objęcia kadry.

Cytat:
Boniek odrzucił cudzoziemców. Zobacz, kto zgłosił się do PZPN.

Do PZPN napływają oferty z zagranicy dotyczące prowadzenia reprezentacji. CV przedstawili m.in. Czesi Vladimir Weiss i Michal Bilek, Szwajcar Rolf Fringer oraz Belg Georges Leekens. Polski Związek Piłki Nożnej przygotowuje szczegóły kontraktu Adama Nawałki, który ma być nowym selekcjonerem. Za granicą nie wiedzą jednak, że hasło "szukamy trenera biało-czerwonych" szybko stało się nieaktualne. Związkowa skrzynka przez ostatni tydzień była wręcz bombardowana e-mailami z ofertami szkoleniowców z całego świata. Zainteresowani pracą nad Wisłą byli między innymi Czesi Vladimir Weiss I Michal Bilek, Szwajcar Rolf Fringer i Belg Georges Leekens. Telefony z propozycjami współpracy odbiera też prezes Zbigniew Boniek. Ale Nawałka może spać spokojnie. "Zibi" nie zmieni zdania - pracę z kadrą ma już przyklepaną. Boniek w wywiadzie dla "PS" przyznał, że dla niego najlepszym wyborem jest Polak. Nie mówi jeszcze wprost, że o awans do EURO 2016 powalczy Nawałka, ale tylko dlatego, że "najpierw chce podpisać, a potem ogłosić, a nie najpierw ogłosić, a potem podpisać". Taki błąd popełniły poprzednie władze PZPN, co dało Waldemarowi Fornalikowi znakomitą pozycję do negocjacji kontraktu.
Odpowiedz cytując