Wyświetl pojedynczy post
fanfan
Senior Member
 
Od: 09.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65960
Stary 18.10.2013, 22:12
funkykoval napisał(a):Wyświetl post
Wg mnie są.
Po pierwsze nie sądzę, aby Mały zszedł z formą na stałe i do samego końca swojego piłkarskiego żywota miał prezentować się tak jak dzisiaj.
Po drugie nie sądzę, abyśmy nagle zakontraktowali tylu zawodników ofensywnych (rozgrywający+skrzydłowi+napastnicy), aby Małecki miał na stałe wypaść z meczowej 18-ki,
Po trzecie Mały w świetle przepisów UEFA jest traktowany w rozgrywkach jako wychowanek Wisły, a do ewentualnych rozgrywek europejskich kadra musi mieć bodajże 5 takich zawodników. Na dzień dzisiejszy wolałbym w tej "5" widzieć Małego niż np. Czekaja czy Urygę albo Szewczyka

Myślę, że to sporo atutów mimo wszystko, ale najważniejszym z nich będzie zwyżka formy - podejrzewam, że Mały po prostu dostał od Smudy mocny wycisk, więc jego organizm musi się przyzwyczaić do takich obciążeń aby wrócić do normalnej dyspozycji szybkościowej.
A poza tym na miejscu Smudy chyba założyłbym Małemu jakiś szeroki kołnierz, żeby nawet jak spuści w dół głowę nie widział piłki, może wtedy nauczy się patrzenia po boisku a nie pod nogi
A wg mnie nie podałeś ani jednego sensownego powodu dla którego z Małeckim dzisiaj warto przedłużyć kontrakt . Podawane jako powód słabej dyspozycji Patryka zajechanie czy ostry wycisk u Smudy też można między bajki włożyć ponieważ obecnie Jego największą wadą są złe decyzje podejmowane na boisku . Prowadzi piłkę nie patrząc gdzie i jak są ustawieni koledzy czym często spowalnia akcje , podaje do nikogo czy czasami do kolegi gdy ten się tego zupełnie nie spodziewa ,strzela z nieprzygotowanych pozycji , w defensywie nie robi często tego co powinien ... .
Niestety ale Patryk nie zrobił od dwóch-trzech lat żadnych postępów , gra kombinacyjna jak kulała tak nadal kuleje ,gra w defensywie bez zmian , samymi akcjami indywidualnymi na szybkości nie wiele można zdziałać zwłaszcza gdy z dokładnym dośrodkowaniem albo prostopadłą piłką później też jest kłopot .
Mówienie o tym jak się zmienił zaczyna być już nudne zwłaszcza po kolejnych fochach Patryka gdy jest zmieniany widzimy dobrze znany nam obrazem .
Oczywiście nie mam zamiaru atakować Patryka , szanuję tego piłkarza ale nie śpieszyłbym się z przedłużaniem kontraktu w tym przypadku . Może praca ze Smudą wyjdzie mu na dobre? Może wreszcie zrobi jakiś postęp ? Potrzeba czasu również na decyzję o kontrakcie .

Na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o przedłużanie kontraktów powinniśmy parafować je z Arkiem i Pawłem i na razie z nikim więcej . Teraz nie powinno nam się śpieszyć , ewentualnie młodzi zawodnicy typu Nalepa ... oraz Chrapek - ostatnio podpisał nowy kontrakt ale może nie teraz ale z końcem tego sezonu pomyślałbym o nowym długoterminowym kontrakcie .
Ostatnio edytowane przez fanfan : 18.10.2013 o godz. 22:16.
Odpowiedz cytując