Arked napisał(a):

|
U nas po Euro liczba zawodników trenujących w najmłodszych grupach wiekowych ponoć wzrosła trzykrotnie. Może więc rzeczywiście za 10 lat doczekamy się pokolenia obfitującego w więcej piłkarskich talentów.
|
troche sie to dziwnie ma do spadającej liczby urodzeń dzieci od lat.Tak czy owak jak pamiętam to kiedyś treningi dla trampkarzy czy juniorów były bezpłatne, każdy mógł przyjść i sie wykazać co potrafi-klub dawał sprzęt, fundował obozy.Dziś za możliwość trenowania dziecka trzeba płącić i cały sprzęt kupić z własnych pieniędzy,opłacić dojazdy a na to coraz mniej rodziców stać.Nie od dziś wiadomo że najlepsi zawodnicy pochodzili z biednych rodzin czy nawet z dołów społecznych, dziś dla takich dzieciaków pozstaje przysłowiowy trzepak i tanie alkohole