Wyświetl pojedynczy post
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1
Stary 15.10.2013, 23:14. [12 kolejka] Zawisza Bydgoszcz - WISŁA Kraków, sobota 19 października, godzina 15:30.
Za nami przerwa na dokończenie eliminacji MŚ – Brazylia 2014. Kluby ekstraklasy różnie wykorzystywały ten czas. Wiślacy aby pozostać w rytmie meczowym rozegrali sparing z zespołem VFL Wolfsburg, który zakończył się naszym zwycięstwem 2:1. Podbudowani zwycięstwem z przedstawicielem niemieckiej Bundesligi, podopieczni Franciszka Smudy udadzą się na ligowe spotkanie z Zawiszą Bydgoszcz. Mecz rozegrany zostanie w sobotnie popołudnie o godzinie 15:30.




Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Canal + Family HD, nSport HD, Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra HD.





Oba zespoły spotkały się ze sobą podczas przygotowań do sezonu, w rozegranym w Grodzisku sparingu padł remis 1:1 a bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Rafał Boguski.





Historia spotkań pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz a Wisłą Kraków:

Sezon 2006/07
Brak spotkań.


Sezon 2007/08
Brak spotkań.


Sezon 2008/09
Brak spotkań.

Sezon 2009/10
Brak spotkań.

Sezon 2010/11
Brak spotkań.


Sezon 2011/12
Brak spotkań.


Sezon 2012/13
Brak spotkań.










Sylwetka rywala.



Zawisza Bydgoszcz to zespół, który po 19 latach przerwy powrócił do piłkarskiej elity w Polsce. W obecnym sezonie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza aktualnie zajmują 13. pozycję z dorobkiem tylko 10 punktów i mają punkt przewagi nad strefa spadkową. Zawisza to zespół który przeplata dobre występy z bardzo słabymi, potrafi nastraszyć na wyjeździe Górnik Zabrze aby później przegrać u siebie z Koroną Kielce.





Widać w zespole brak pewności siebie i ogrania na szczeblu ekstraklasy, mimo tego, że drużyna prowadzona jest przez osobę która w Ekstraklasie z nie jednego pieca chleb jadła a do tego występują w niej zawodnicy, których nazwiska kojarzy przeciętny Kowalski interesujący się polską piłką.





Cel jaki postawiono przed Ryszardem Tarasiewiczem wydaje się być jasny – utrzymanie, bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie liczy na nic więcej w wykonaniu ‘’Zetki’’. Czy Tarasiewiczowi uda się w Bydgoszczy zbudować zespół, który na dłużej pozostanie w elicie? Czy to może jednoroczny wyskok? Wszystko okaże się po zakończeniu sezonu.






Zawisza pod lupą.

Przeglądając skład naszego najbliższego rywala można zauważyć, że w Bydgoszczy występują zawodnicy, którzy mają już doświadczenie w rozgrywkach Ekstraklasy. Wojciech Kaczmarek, Sebastian Dudek, Hermes czy Vahan Gevorgyan oraz znany z występów w krakowskiej Wiśle – Paweł Strąk – to nie są anonimowi piłkarze.

Do wyżej wymienionych należy dołożyć jeszcze Bernardo Vasconcelos’a który bardzo dobrze wkomponował się w nowy zespół. 34 –letni napastnik w tym sezonie zdobył już 5 bramek i zapewnił kilka punktów beniaminkowi. Akurat na szczęście dla Wiślaków, bramkostrzelny napastnik w sobotę nie będzie mógł zagrać ponieważ pauzuje za nadmiar żółtych kartek.



Z dobrej strony pokazuje się również pomocnicy ‘’Zetki’’ – Jakub Wójciki, Sebastian Ziajka oraz Michał Masłowski, którym ponoć zainteresowana jest Biała Gwiazda.








Wieści z Reymonta, czyli powrót Jovanovicia i kolejny maraton.





Wiślacy znowu rozjechali się na zgrupowania swoich reprezentacji więc trener Smuda miał utrudnione zadanie, przygotowując taktykę pod sobotniego rywala. Mimo ubytków kadrze Wiślacy w niedzielę rozegrali sparingowe spotkanie z VFL Wolfsburg, które po trafieniach Guererra oraz Sarkeigo zakończyło się naszym zwycięstwem.



Co ważne do treningów i do gry wrócił Marko Jovanović, Serb doznał urazu w derbowym spotkaniu z Cracovią i od tego momentu był wykluczony z gry ale wszystko wskazuje na to, że ma duże szansę załapania się do kadry meczowej na najbliższe spotkanie. Czy powrót do meczowej kadry oznacza dla Serba automatycznie wskoczenie do pierwszej jedenastki?



Mecz z Zawiszą zainauguruję kolejny ligowy maraton ponieważ od 19 października do 8 listopada Wiślacy rozegrają 6 spotkań ( Zawisza, Lechia, Zagłębie, Widzew, Podbeskidzie, Górnik Zabrze). Oby w tym okresie odbyło się bez kontuzji i osłabień zespołu.










W sobotę bez Łukasza Burligi, Małecki na ławce?




W sobotnim spotkaniu trener Franciszek Smuda nie będzie mógł skorzystać z usług Łukasza Burligi. Popularny Bury podczas meczu z Legią Warszawa został ukarany czwartą żółtą kartką i zmuszony jest pauzować w najbliższym spotkaniu. Wszystko wskazuje na to, że szansę gry dostanie Paweł Stolarski o ile wróci ze zgrupowania swojej reprezentacji bez kontuzji. Kolejną alternatywą na prawą obronę jest Patryk Fryc, który póki co nie jest w stanie wywalczyć sobie miejsca w wyjściowym składzie ale pod nieobecność Burligi, akcje młodego obrońcy wzrosną, jednak czy na tyle by wskoczyć do składu?
Ostatnio nastał ciężki czas dla Patryka Małeckiego, który w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań a na domiar złego stracił miejsce w wyjściowej jedenastce na rzecz – Emmanuela Sarkiego, który też nie imponuje formę, ale na boisku spisuje się o niebo lepiej niż Mały. Czy taki pstryczek w nos dla Małeckiego okaże się skuteczny i z biegiem czasu Patryk przekona do siebie Franciszka Smudę, że warto na niego stawiać? Jak wiemy, Małecki jest ambitnym zawodnikiem, więc ta sytuacja powinna podziałać na niego mobilizująco, jeżeli zależy na graniu w pierwszym składzie.

Na te wszystkie pytania odpowiedź poznany w sobotnie popołudnie kiedy dowiemy się jaki skład desygnował do gry nasz trener.





Pietia wraca do Wisły?!



Od poniedziałku z pierwszą drużyną trenuje Piotr Brożek, który od maja pozostaje bez klubu. Brat bliźniak naszego najlepszego napastnika, najprawdopodobniej zwiążę się z naszym klubem umową obowiązująca do końca sezonu. Jak już było wiadome wcześniej Pietia trenował z rezerwami więc w forma fizyczna powinna być bez zrzutu. Gorzej z ograniem ale miejmy nadzieję, że podobnie jak Paweł szybko zaaklimatyzuje się w naszym klubie.




Czas na wyjazdowe zwycięstwo?



Ostatni raz Kibice Wisły cieszyli się z wyjazdowego zwycięstwa po meczu w Kielcach, kiedy to Biała Gwiazda w dramatycznym meczu pokonała miejscową Koronę 3:2. Od tego czasu Wiślacy rozegrali jeszcze cztery mecze na wyjeździe i wszystkie zakończyły się podziałem punktów. Co więcej w trzech z nich padał remis 1:1. Czy podobnie będzie w Bydgoszczy? Czy może w końcu uda się nam przywieźć do Krakowa komplet punktów?
Jak wiadomo remisy nie są złe, ale jeszcze lepsze są mecze po których dopisać można do swojego dorobku trzy oczka. Czekamy więc na drugie wyjazdowe zwycięstwo Białej Gwiazdy mając nadzieję, że nastąpi ono już w Bydgoszczy.







Terminarz XII kolejki T-Mobile Ekstraklasy.



18 października (piątek)

18:00 Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
20:30 Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław

19 października (sobota)

15:30 Zawisza Bydgoszcz- Wisła Kraków
18:00 Zagłębie Lubin – Widzew Łódź
20:30 Lechia Gdańsk – Lech Poznań

20 października (niedziela)

15:30 Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
18:00 Legia Warszawa – Piast Gliwice

21 października (poniedziałek)


18:00 Ruch Chorzów – Pogoń Szczecin


Zapraszam do dyskusji!
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując