Arapaho napisał(a):

|
Za PIS-u miala miejsce próba zarządzania państwem w sposób profesjonalny - czego dawałem przykłady (np.samooczyszczania ze słabych/skorumpowanych elementów) - sa na to widoczne dowody a o skutkach dalekosiężnych nie jesteśmy w stanie obaj rozmawiać gdyż nie wiem jak państwo wyglądałoby po przynajmniej pełnej kadencji(co i tak uważam za niewystarczające patrząc po kątem 15 letniego niszczenia państwa przez poprzedników) . Tyle można powiedzieć. Ten kto uważa że PIS jest 1/4 bandy czworga, czy nie umie rządzić jest uprzedzonym hipokrytą kierującycm się medialna papką mainstremową - bo tego merytorycznie nie da się stwierdzić w przeciwieństwie do efektów kilkukadencyjnych rzadów PO/KLD, SLD,PSL.
|
Z wiatrakami mozna walczyc ale tak naprawde jedynym sposobem na wyplenienie korupcji jest usuniecie zrodla. Czyli zlikwidowanie przerosnietego aparatu biurokratycznego razem z jego obsesja legislacyjna. Tak samo struktury panstwa powinny byc ograniczone do niezbednego minimum. Brak mozliwosci zarobienia od razu odepchnie lasych na profity wladzy zawodowych "politykow".
Powolywanie kolejnych sluzb do celu walki z tym co sie mimowolnie podsyca to troszke zakrawa na kpine i jakkolwiek bylyby dobre pobodki final historii bedzie zawsze taki sam.
Referat Orbana na temat roli tradycyjnych wartosci w Europie. Przydlugawy ale warto poswiecic czas.
http://m.youtube.com/watch?v=pJjqUUW...%3DpJjqUUWrjjw