Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24290
Stary 14.10.2013, 14:25
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Obecnie państwo prowadzone jest jak firma słup (krzak) podobnie jak miało to miejsce za PiS, zatem żadne zmiany nie nastąpiły w tym względzie. Więcej kombinatorów, cwaniaczków i nygusów niż ludzi, którzy naprawdę znają się na rzeczy.

Co do własnych firm to tak jak kiedyś pisałem pierwszą zakładałem jeszcze w liceum, na ojca kumpla, gdy nie miałem nawet 18 lat, ale po fiasku pierwszej oraz drugiej, w trzecim przypadku zrozumiałem, że nie ma nic gorszego jak branie do biznesu znajomych i rodziny czego od kilku lat konsekwentnie unikam skupiając się raczej na partnerach zagranicznych, którzy nie mają nawyków charakterystycznych dla naszej narodowości.

Podobnie odnosi się to do polityki, gdzie ludzie przygotowani merytorycznie, doświadczeni oraz z zapałem do pracy stanowią margines PO, PiS, PSL, czy SLD, stąd przywódcy partyjni stawiają na miernych, ale wiernych, bo tak im łatwiej. Zdarzyły się jednak wyjątki od tej reguły, gdy PiS wziął Sikorskiego na MO (zdecydowanie nie był to człowiek związany z PiS), a także gdy PO wzięła Woźniaka na wiceministra środowiska i głównego geologa kraju.
Za PIS-u miala miejsce próba zarządzania państwem w sposób profesjonalny - czego dawałem przykłady (np.samooczyszczania ze słabych/skorumpowanych elementów) - sa na to widoczne dowody a o skutkach dalekosiężnych nie jesteśmy w stanie obaj rozmawiać gdyż nie wiem jak państwo wyglądałoby po przynajmniej pełnej kadencji(co i tak uważam za niewystarczające patrząc po kątem 15 letniego niszczenia państwa przez poprzedników) . Tyle można powiedzieć. Ten kto uważa że PIS jest 1/4 bandy czworga, czy nie umie rządzić jest uprzedzonym hipokrytą kierującycm się medialna papką mainstremową - bo tego merytorycznie nie da się stwierdzić w przeciwieństwie do efektów kilkukadencyjnych rzadów PO/KLD, SLD,PSL.
p.s.nie wygłupiaj się z porównywaniem "firmy" tworzonej przez małolata do państwa docelowo tworzonego przez partie z zapleczem
p.s.2.czy nawyki charakterystyczne dla naszej narodowości to także powstanie w ciągu 20 lat - portu w Gdyni,COP (huty,elektrownie, fabryki samolotów,uzbrojenia i kauczuku, zatrudnienie 107 tyś osób) ,zakładów Cegielskiego, bombowców nagradzanych na targach w całej Europie , jednych z najlepszych na świecie karabinów przeciwpancernych Ur, chowanego podwozia w samolotach i wielu innych wynalazków i przedsiębiorstw?. Tyle że wtedy był Piłsudski a zdrajcy siedzieli w więzieniach. A teraz niektórzy politycy i dziennikarze jeżdzą na wojaże do Rosji i NIemeic na zaproszenie oligarchów i fundacji gdzie są indoktrynowani a następnie przekazują wiedzą "ciemnemu ludowi" w Polsce
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej