Wyświetl pojedynczy post
BiałaGwiazda
Senior Member
 
 
Od: 11.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8387
Stary 13.10.2013, 11:47
Zastanawiam się jakiego trenera z zagranicy obecnie można wyciągnąc aby prowadził naszą kadre. Sam Boniek mówił że PZPN stac nawet na Mourinho,więc jeżeli bierzemy pod uwagę trenera zagranicznego to tylko z najwyższej pólki.Obecnie jest kilka opcji na rynku:

Marcelo Bielsa - ostatnio trenował Athletic Bilbao,wcześniej reprezentacje Argentyny i Chile,na pewno ma doświadczenie w pracy z kadrą,więc byłby odpowiednim kandydatem.

Zdenek Zeman - preferuje bardzo ofensywny styl gry (taktyka 4-3-3),tzw. futbol totalny,sporo sukcesów w latach 90 we soskiej piłce,oraz pare sezonów temu z Pescarą z którą awansował do Serie A w wielkim stylu. Niestety,w Romie już mu się tak nie powodziło,strasznie słabo grała defensywa i to jest jego główny minus. Ogromne doświadczenie w pracach z wieloma klubami,natomiast z reprezentacją gorzej.

Guus Hiddink - ogromne doświadczenie w pracy z reprezentacjami. Odnosił spore sukcesu,chociaż w ostatnich 5 latach raczej równia pochyła (Turcja,Anzhi Machaczkała).

Dick Advocaat - duże doświadczenie,holenderska szkoła,ostatnio trenował PSV. Minusem jest to że pomimo pracy z kadrą Rosji nie osiągnął sukcesu na EURO 2012.

Frank Rijkaard - najbardziej znany z prowadzenia Barcelony,aczkolwiek później w Galatasaray i reprezentacji Arabii Saudyjskiej już mu się tak nie wiodło.
Ostatnio edytowane przez BiałaGwiazda : 13.10.2013 o godz. 11:50.
Odpowiedz cytując