Arapaho napisał(a):

Prowadziłeś kiedyś firmę? To wyobraź sobie że państwo to taka poteżna firma (korporacja) zostajesz jej prezesem . I co robisz? Zostawiasz poszczególnych dyrektorów/kierowników i managerów poprzednika którzy tą firme zadłużyli, byli podejrzewani o korupcjei sprzedawanie patentów do konkurencji czy wprowadzasz swoich do których masz zaufanie. Przykład jest retoryczny i każdy kto ma odrobine oleju w głowie zna odpowiedź - dziwnie tylko w kontekście polityków (wszystkich) panuje w opini publicznej swoista demagogia .Problem nie w tym czy obsadzili swoimi bo tak by zrobił każdy z powodów wydaje mi się oczywistych (zaufanie do ludzi , wiedza marytoryczna, brak zaufania do poprzedników choćnby z uwagi na możlwie przecieki, sabotaże) , problem w tym czy obsadzają swoich po kądzieli czy swoich wg.kryterium mertytorycznego i sami bez nacisków z zewnątrz korygują czarne owce ze swojego grona.
I tutaj kłaniają się zasadnicze róznice miedzy PISem a resztą stawki. Osobiście uważam że to że założone przez JK - CBA łapało Lipca czy Kaczmarka to jeden z wielu dowódów na zupełnie inne podejście do spraw kraju.Podobnie w kwestii TVP i wiele innych nominacji.
|
Przykład bardzo nietrafiony bo jak sie prowadzi wlasna firme to chodzi o zmaksymalizowanie przychodu przy wzglednej minimalizacji kosztow, tak? Natomiast obecnie państwo i jego zarzadzanie przypomina raczej stylem PGRy z epoki poznego Gierka. Nic a nic wspolnego z jakąkolwiek logiką i kapitalizmem.
woocashx napisał(a):

Tez zachecam do ogladniecia. Naprawde warto, chociazby z czystej przyjemnosci ogladania "masakrowanych" specjalistów od wszystkiego.