Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
-Goral-
Senior Member
 
Od: 01.2004
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24003
Stary 05.10.2013, 08:50
thechris napisał(a):Wyświetl post
Faktycznie, nie pomyślałem o tym. Mogłoby wyglądać dziwnie, że 9. drużna w grupie spadkowej ma więcej punktów niż 8 w grupie mistrzowskiej ale nie uważam aby to był problem. Dzielenie punktów następowałoby po sezonie zasadniczym kiedy wszyscy mieli równe szanse na załapanie się do pierwszej ósemki. Drużyna z 9. miejsca nawet jeśli miałby więcej punktów niż 8. po podziałce, nie miałaby prawa czuć się w jakikolwiek sposób poszkodowana. Myślę, że jednak rzadko miałaby miejsce taka sytuacja.
ale to w ogóle nie ma sensu liczenie punktów tylko w 1 połówce.
teraz jest ciągłość wiadomo kto jest pierwszy, drugi, trzeci, punkty się zdobywa normalnie nawet jak ich waga jest mniejsza.

A w pomyśle liczenia tylko dla połówki:
- trzeba by robić alternatywną tabelę, to byłoby bez sensu ze względów praktycznych. tu jesteś pierwszy a tu 4, jak to w ogóle ogarniać
- 1 mecz dwóch obcych drużyn może spowodować, że w drugiej tabeli nagle tracisz 5 punktów, bezsensu
- mecze o nic - pierwszy gra z ostatnim - mecz który całkowicie można olać, nie ma żadnego znaczenia
- taki scenariusz, ost kolejka bardziej opłaca nam się przegrać, żeby rywal wypadł do innej połówki zamiast zespołu z którym zdobyliśmy 6 wcześniej

Teraz jest bardzo ok. Po co coś zmieniać jak jest dobre, logiczne.

I ogólnie reforma na plus. Np Śląsk mimo ogromnej straty do Legii nadal ma realne szanse na mistrza, a starym systemie już mogli by marzyć tylko o pucharach.
Ostatnio edytowane przez -Goral- : 05.10.2013 o godz. 08:58.
Odpowiedz cytując