Wyświetl pojedynczy post
adam_09
Senior Member
 
Od: 11.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1656
Stary 01.10.2013, 21:05
Heh... Jestem w identycznej sytuacji co Ty Kocur Też rozglądam się za nowym zatrudnieniem i od niego również warunkuję zmianę samochodu. Z tym, że ja chcę sprzedać swojego diesla i zamienić bez względnie na coś z gazem. Co prawda moja Alfa spisuje się świetnie - oprócz zawieszenia, które w przeciągu 11 tys. km remontowałem 3 razy - to jednak koszty jazdy dieslem są nieporównywalne do gazu. Alfa pali mi w trasie średnio 6,5 l co przy obecnych cenach ropy kosztuje ok. 36 zł. Gazu niech mi auto spali 10 l to daje 24 zł. Jak widać oszczędności masz 12 zł na trasie. W mieście mi łyka 8 litrów, gazu niech by wziął 12 l, daje to oszczędność 16 zł. Rachunek jest prosty. Odpada Ci dwumasa, wtryski, czasem DPF, EGR, które się zapychają w dieslach.

159 fajne auto, ma już poprawione zawieszenie i nie sypie się tak często jak u mnie. Wahacze spokojnie wytrzymują ze 100 tys. km. Wymiana ok. 2000 zł za cały przód. Beemki fajne.
Ostatnio edytowane przez adam_09 : 01.10.2013 o godz. 21:07.
Odpowiedz cytując