Nazywamy to "rzetelnością wybiórczą"
Chciałbym, aby któryś z socjologów postanowił kiedyś zrobić taki eksperyment. Zamknąć dwie osoby o niesprecyzowanych poglądach politycznych, najlepiej młode i niedoświadczone w oddzielnych mieszkaniach na rok czasu i każdej z nich zapewnić rozrywkę.
Pierwsza przez rok ma oglądać wyłącznie kanały grupy ITI z naciskiem na TVN24 (Szkło Kontaktowe lekturą obowiązkową) oraz wieczorne Fakty w TVN. Dodatkowo zapewniona będzie roczna prenumerata Gazety Wyborczej oraz Polityki, a jeśli chodzi o internet dozwolone będą jedynie serwisy gazeta.pl i onet.pl bez możliwości wyjścia poza nie.
Druga natomiast będzie mieć przez rok bliskie spotkania trzeciego stopnia z TV Trwam oraz z TV Republika. Dodatkowo zapewniona będzie roczna prenumerata dziennika GPC oraz do wyboru prenumerata GP albo W Sieci, a jeśli chodzi o zasoby internetu to serwisy niezalezna.pl i wpolityce.pl będą jedynymi dostępnymi.
Po takim rocznym maratonie trzeba zrobić tym ludziom quiz z wiedzy o współczesnej Polsce i będziemy mieć efekty niczym w eksperymencie doktora Zimbardo, który ostatnio odwiedzał Polskę.