KOALIK
Piszesz że inni szkalują Wisłę, a tymczasem sam to robisz.
Znienawidzony przez Ciebie Maaskant zdobył MP w 2011, masz z tym jakiś problem czy co !? Kilka minut brakło mu do LM, rozumiem że masz radość że mu się nie udało !? Chłopie ochłoń, zanim zatracisz się całkiem w tym wybiórczym podejściu do Wisły ..Wisła jest jedna, tamta była nasza i ta też jest nasza. Tamta zasługiwała na szacunek i ta równie na niego zasługuje.
Co do Twoich „tez”.. Po kolei, Bunoza gra lepiej bo jest starszy, bardziej doświadczony, a na wylocie jest nadal, jeśli nie będzie miał nowej umowy, Boguski nadal gwiazdą nie jest i ja tam wolałbym od niego Meliksona, ale co kto lubi, we Francji chyba wola Maora, ale oni się przecież nie znają, Garguła miał super początek sezonu, no ale teraz gra jak wcześniej, ..Brożek, noo teza że go nie chcieli Holendrzy jest tak kuriozalna, że nie warto jej komentować, aa coś jednak tu napiszę .. sprawa była tu prosta, bez sprzedaży Brożka nie byłoby możliwości sprowadzenia kilku piłkarzy na jego miejsce (co po sprzedaniu tylu piłkarzy było niezbędne), gdyby Maaskant mógł go zatrzymać to by grał nadal, ot przypomnę że jesienią mimo obecności Genkowa Stan wypożyczył Bitona, gdyby był Brożek nie trzeba byłoby tego robić, ..jeśli ktoś pisze że jakiś polski trener nie chce kluczowego piłkarza w swoje drużynie to znaczy że nie wie o czym piszę, równie dobrze można napisać że trener Smuda nie widział miejsca dla Kałużnego, Kasperczak nie widział miejsca w składzie kiedyś dla Kosowskiego, albo przy drugim podejściu do Wisły dla Marcelo, proponuje jednak w takich poglądach trochę więcej umiaru.. i zdrowego rozsądku. Dalej wymieniasz .. Małeckiego jako piłkarza który przy Maaskancie ~„nigdy miał nie zaistnieć na Reymonta”, a to ciekawe minięcie się z prawda, bo właśnie Patryk Małecki najlepszy okres swojej gry miał za Maaskanta, Valckxa i Basałaja, czyli tych co ich tak strasznie nie lubisz.. Dalej wymieniasz Burligę, nie wiem jaki los byłby jego i Ty tego też nie wiesz, ale no nie jest to piłkarz który powala swoją grą.., a minęły już 2 lata, na temat Nalepy po ostatnich meczach lepiej na razie nic nie mówić, a Chrapek, był w kadrze i kto wie czy by się przebił do składu, moim zdaniem miałby na to realne szanse.. piszesz : „Stjepanović, Guerrier, Sarki, Miśkiewicz mają CV i status dużo gorszy od ,,gwiazd" Valckxa „ .Tak mają gorszy status, bo nie przyszli z lepszego piłkarsko świata, no może Miśkiewicz był rezerwowym we Włoszech, ale to nie oznacza że są lepsi, no chyba że zdobędą MP, a następnie będą nie 3 , a 2 minuty od LM ..wówczas będę lepsi..
Maaskant według Ciebie „wszystko zepsuł”, hmm a to bardzo ciekawe, bardziej Ci chodzi o to paskudne MP w 2011 roku czy bardziej Cie wkurza najlepszy wynik w europejskich pucharach, przypomnę najlepszy od 9 lat. Co do spraw finansowych to tu sprawa jest dość jasna bo blisko 4 miliony zarobione w Kw. do LM i LE i kasa pozyskana ze sprzedaży piłkarzy od Marcelo do Brożka to jednak więcej niż wydatki ekipy Maaskanata, z resztą to temat do innego pokoju tego forum..i duskusja musiałaby dotyczyć tzw. długu..
Przypomnę że po R.M. byli .. Moskal, Probierz i Kulawik, ale o tym niektórzy nie chcą pamiętać.
Smuda w polskich warunkach jest trenerem wybitnym i ufam nikt tego nie kwestionuje, ale nie jest to szkoleniowiec na poziomie elity europejskiej, myślę że nawet że grubo poniżej średniej i tu nie chodzi tylko o epizod w II lidze niemieckiej, my po prostu nie istniejemy w zachodnioeuropejskiej piłce..
Porównujesz ekipę Maaskanta z końcówki jego pracy z aktualną Wisłą, to niepoważna sofistyka, jeśli mamy porównywać Wisłę z końcówki Maaskanta to tylko z Wisłą końcówki Smudy, na którą jeszcze wypadałoby poczekać , tyle że jaki sens maja takie porównania, liczą się osiągnięcia, teraz nie mamy zbyt wielkich więc, uszanujmy te ostanie z MP i grą w LE, oczekując udanej kontynuacji ..
Po 2 okienkach transferowych za poprzedników były konkretne osiągnięcia, (MP, udana gra w pucharach), „ta straszna ofensywa transferowa” to było raptem 1,5 mln za 3 transfery gotówkowe, reszta wypożyczenia i piłkarze z kartą w ręku, czyli też za gotówkę, ale mniejszą, czyli wariant oszczędnościowy, przypomnę że brakło całej obrony i kluczowego napastnika, po tzw. „wielkiej wyprzedaży”.. Teraz jest ponownie Głowacki który ma na koncie MP, jest Brożek który ma koncie MP, jest nadal „paskudny Jovanović” bo od Valckxa, jest Garguła , czyli nasza „gwiazda” która też świętowała MP, MP był też Boguski, Małecki, Bunoza (ten przypomnę już się ogrywał z Chavezem u Maaskanta), więc nic nie dzieje się w całkowitej próżni ..
Teza że Brożek jest taki super, a Genkow był taki beznadziejny też mija się z prawdą, bo Genkow jednak wiosną 2011 był wystarczająco skuteczny aby MP zdobyć.. , a dalej to już pretensje do Moskala, Probierza i Kulawika .. Brożek też odszedł za większa kasę niż sprowadzono Bułgara, więc była to polityka oszczędnościowa .., a biorąc pod uwagę karierę na zachodzie Pawła sugerowałbym więcej powściągliwości w zachwytach nad jego grą, w naszej lidze jest gwiazdą i na tym poprzestańmy .
Powiem na koniec tak , nie rozumiem tych co koniecznie chcą udowadniać że ekipa Maaskanta nic nie osiągnęła , a teraz jest tak świetnie że każda krytyka oznacza że stoi za nią kibic z gorszej strony Błoń.
Ja cieszyłem się z poprzednich osiągnięć i bardzo żałuję że nie dano szansy na ich kontynuację .., teraz trzymam kciuki za Smudę w polskiej lidze i czekam na jakościowe transfery zimą i .. nie zamierzam jedno MP cenić, a inne traktować jakby go nie było, każde cenię. Pan Smuda jest w sam raz na polską ligę, gość ma autentyczne sukcesy, również teraz, ale to nie oznacza że jestem weń wpatrzony jak w słońce, bo to jednak tylko.. polska liga, a i trener z naszego grajdołka. Niech będą te wzmocnienia, niech będzie kiedyś to kolejne MP, a później się będziemy martwić nad szkoleniowcem na miarę LM, kiedyś , teraz mieliśmy walczyć według mediów o utrzymanie, ale na zimno analizując nasz skład w porównaniu do czołówki tabeli to wiele się od nich nie różnimy, mamy lepsza obronę od innych i jak poprawimy transferami ofensywę, to wszystko będzie do zdobycia w naszej za przeproszeniem .. „ekstraklasie”.
__________
Do tekstu poniżej .
wolfy
Jedynie chciałbym się odnieść do tezy że Głowacki i Brożek są najlepsi w lidze , o !, to ! , to dokładnie, to jest klucz do naszych niezłych wyników, Franz bez nich byłby jak "dziecko we mgle", więc nie oni są problemem w kadrze Wisły, a że słabych ogniw mamy pod dostatkiem to fakt, tyle że szukałbym ich gdzie indziej..
Ostatnio edytowane przez milosz : 29.09.2013 o godz. 02:45.
|