Wyświetl pojedynczy post
dwdx1906
Senior Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#572
Stary 25.09.2013, 08:26
pzkwr napisał(a):Wyświetl post
Marek Hłasko - Listy z Ameryki
Janusz Głowacki - Z głowy (znakomite!), Antygona w Nowym Jorku, Polowanie na karaluchy
Kazimierz Jankowski - Hippisi w poszukiwaniu ziemi obiecanej (to akurat psycholog, ale sądzę, że można to podciągnąć pod literaturę, wrażenia z wyprawy do Ameryki, świetny obraz Ameryki lat sześćdziesiątych i znakomita książka)
Czesław Miłosz - Widzenia nad Zatoką San Francisco
Edward Redliński - Szczuropolacy
To jeśli chodzi o USA. Jeśli w grę wchodzi także Ameryka Południowa to oczywiście Gombrowicz a Transatlantykiem i Dziennikami

Jak sobie jeszcze coś przypomnę, to dam znać. A swoją drogą, świetny temat.
Nie wiem, czy do tej pracy, ale polecam jeszcze autobiografię Romana Polańskiego "Roman", czyta się jednym tchem i sporo jest tam o USA.

Edit:
No i jeszcze to: Sat-Okh - "Ziemia słonych skał" - to taka podróż do Ameryki a rebours - może być fajnym punktem w pracy. A poza tym piękna historia: wis.la/lbyv6

Dzięki wielkie, na pewno skorzystam
Odpowiedz cytując