Wyświetl pojedynczy post
sanderuss
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2006
Skąd: Medway

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24040
Stary 17.09.2013, 13:02
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Z dużo większą dozą prawdopodobieństwa powiedziałbym, że nigdy nie wyrośniecie na poważnego gracza, ale nie wynika to od razu ze słabości, czy to KNP, czy UPR, czy RN, a raczej z braku środków, braków w terenie, ale przede wszystkim ze świadomości i mentalności wyborców. Wyborcy nigdy nie głosowali na nowe partie (oprócz Palikota), które wcześniej nie miały jakiegoś zaplecza politycznego (KLD -> UD -> UW -> PO albo PC -> PiS), a do tego poglądy skrajne nie były nadreprezentowane w społeczeństwie.
Sprawa wyglada w ten sposob ze od '39 nie ma w Polsce przedstawicieli endecji. Po rozpoczeciu WW2 bylismy zaciekle zwalczani zarowno przez Gestapo jak i NKWD. Nie dorabiam tu martylologii ale takie sa fakty. Po '45 kiedy zaczela sie okupacja sowiecka sytuacja byla nielepsza. Przypisywanie wszelkiej niegodziwosci endecji stalo sie oczywista forma procesu wynarodawiania prowadzonego przez pzpr a potem przez postKorowski salon pod wodza Geremka i Szechtera. Do polskich glow jest tylko wpajane ze my to getta lawkowe, antysemityzm, mordercy Narutowicza i tak dalej. Co zlego to endecja, kolkusz, trzesienia ziemii, hiszpanka - wina endecji.
Probojemy teraz zmienic myslenie ludzi o nas ale to jest praca od podstaw. Jestesmy organizacja tworzaca sie od zaplecza. Przekonujemy ludzi i bedziemy zdobywac wiecej i wiecej poparcia z bardzo prostej przyczyny: bo w Polsce sa rzesze analfabetow (za Dmowskim), ludzi ktorzy przestali samodzielnie myslec w kategoriach spolecznosciowych i ktorzy potrzebuja nowych drogowskaazow. My je zapewnimy i my zdobedziemy ich umysly. Nie bedzie to latwe bo trzeba bedzie wytlumaczyc ludziom ze socjalizm w obecnej formie doprowadza do samounicestwienia, ale my to zrobimy.