Drozd napisał(a):

|
A jak wygląda sprawa z koalicją wyborczą? Próg wtedy 8% ale czy na kartach człony koalicji są osobno i sumuje się głosy czy jest jedna pozycja. Bo w jednym przypadku to rozwiązywałoby problem, a w drugim zmuszałoby do negocjacji którym powodzenia nie wróżę. Choć by się przydało.
|
Chodzi mi o nowa-stara koalicje ktora powstanie jesli wiosenne wybory dojda do skutku. Caly trik z OFE polegal na tym ze teraz, wirtualnie(!), platforma ma mnostwo kasy do wydania na kampanie przedwyborcza. To da jej okolo 20% - 25% przy jednoczesnym wyniku postPZPR w okolicach 15% - 20% oraz PSL/palikociarnia (jakkolwiek ich przyszla nazwa bedzie brzmiala) w okolicach 10% . Przy odpowiedniej manipulacji w ordynacji wyborczej to wystarczy aby miec wiekszosc i sformowac rzad. A wtedy biada Polsce i kazdemu komu dobro kraju jest bliskie sercu.