sanderuss napisał(a):

Mega niekorzystna ale bardzo prawdopodobna. Przy zakladanej szerokiej anty-Polskiej koalicji przepchane bedzie wejscie do strefy euro i zapewne uzaleznienie finansów Polski od Brukseli. Wtedy do wladzy moze dochodzic sobie kto chce ale bez kasy niewiele zdziala..
|
A jak wygląda sprawa z koalicją wyborczą? Próg wtedy 8% ale czy na kartach człony koalicji są osobno i sumuje się głosy czy jest jedna pozycja. Bo w jednym przypadku to rozwiązywałoby problem, a w drugim zmuszałoby do negocjacji którym powodzenia nie wróżę. Choć by się przydało.