Wyświetl pojedynczy post
sanderuss
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2006
Skąd: Medway

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24008
Stary 11.09.2013, 18:22
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Na moje oko jest to zbyt łaskawa ocena ultraliberalimu bez głowy w wykonaniu Balcerowicza, którego sposoby na likwidację polskiego rolnictwa (degrengolada z PGR-ami), prywatyzację majątku narodowego (dziki zachód w polskim postprlowskim piekiełku), schładzanie gospodarki (terapia utrzymywania niskiej inflacji za wszelką cenę), a także podejście do kluczowych decyzji gospodarczych w ostatnim dwudziestoleciu (OFE, negatywna ocena planu Hausnera oraz nieskuteczne reformy podatkowe).

Polecam ten artykuł Witolda Gadomskiego opisujący nieudane reformy podatkowe z lat 1997-2000 w wykonaniu Balcerowicza, a dokładnie kontekst polityczny, który doprowadził do tego, że nie wprowadzono liniówki 22% na PIT, CIT i VAT.
wis.la/ni9cc

Temat nie na dzisiaj i na dłuższą dysputę.
Polityka polityka ale zwroc uwage ze "terapia szokowa" byla jedyna szansa wybrniecia z syfu zostawionego przez komune. Teraz idioci wspominaja jak było fajnie za Gierka a nie zdaja sobie sprawy ze pieniadze drukowane bez pokrycia przez jego oraz pozniejsze ekipy doprowadziły do straty oszczednosci milionów Polaków ktore teraz "autorytety ekonomiczne" zwalaja na Balcerowicza.
Co do planu jako takiego to tez problem polegal na tym ze klasa rządzaca nie wiedziala jak sie kapitalzm je. Ot ludzie wyrwani z gospodarki centralnego planowania rzuceni do kierowania nowoczesna gospodarka. To musialo sie zle skonczyc...
Drozd napisał(a):Wyświetl post
. Co to jest żaba?
No wlasnie: co to jest żaba? Umiesz wlasnymi słowami czy tylko zgodnie z linia partii? TY rozumiesz cos o ekonomii czy tylko powtarzasz co usłyszałeś?
Ostatnio edytowane przez sanderuss : 11.09.2013 o godz. 18:27.