sanderuss napisał(a):

Trudno zeby Wipler firmowal swoim nazwiskiem te soc-brednie PiSu. Mial schowac ambicje i poglądy do kieszeni i stac murem za wodzem i tesknie wyczekiwac awansu? To duzo mówi o tym jak funkcjonuje PiS - hasło "mierny, bierny ale wierny" nabiera nowego znaczenia.
Jakbys chcial wiedziec to Balcerowicz byl tym ktory uratowal polska gospodarke przed zapascia i hiperinflacja. Przeksztalcil komunistyczna gospodarke w prawie kapitalistyczna. Oczywiscie dzieki sprawnym krokom klasy rzadzacej zostalo to cofniete do zasady: kapitalizmu tylko tyle co konieczne - socjalizmu tyle ile sie da.
Tak, dokładnie - tyle jest cos warte za ile inni chca kupic - jak musisz sprzedac. Jak nie chcesz nie sprzedajesz..
|
Na moje oko jest to zbyt łaskawa ocena ultraliberalimu bez głowy w wykonaniu Balcerowicza, którego sposoby na likwidację polskiego rolnictwa (degrengolada z PGR-ami), prywatyzację majątku narodowego (dziki zachód w polskim postprlowskim piekiełku), schładzanie gospodarki (terapia utrzymywania niskiej inflacji za wszelką cenę), a także podejście do kluczowych decyzji gospodarczych w ostatnim dwudziestoleciu (OFE, negatywna ocena planu Hausnera oraz nieskuteczne reformy podatkowe).
Polecam ten artykuł Witolda Gadomskiego opisujący nieudane reformy podatkowe z lat 1997-2000 w wykonaniu Balcerowicza, a dokładnie kontekst polityczny, który doprowadził do tego, że nie wprowadzono liniówki 22% na PIT, CIT i VAT.
wis.la/ni9cc
Temat nie na dzisiaj i na dłuższą dysputę.