Wyświetl pojedynczy post
jova
Senior Member
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#65833
Stary 10.09.2013, 10:32
misiek_86 napisał(a):Wyświetl post
Javi Martinez, kupiony za kosmiczne jak za DMa pieniądze (40 milionów Euro z tego co pamiętam) wydatnie pomógł im w ostatnim sezonie wygrać LM i Bundesligę. Dodatkowo nikt w Niemczech nie jest w stanie się nawet zbliżyć do zarobków, jakie bawarczycy oferują piłkarzom. Co do nie kupowania gwiazd, to też się nie zgodzę, bo tylko tego lata nabyli najzdolniejszego młodego piłkarza w Niemczech oraz jeden z największych hiszpańskich talentów, także za ogromne w skali Europy kwoty (37 i prawie 20 mln Euro). Także trochę mitologizujesz strategię FCB, choć faktem jest, że klub jest zarządzany znacznie lepiej niż Real czy kluby z naftowymi pieniędzmi.
Porównywałem ich do europejskiej czołówki, nie do innych klubów Bundesligi. W swoim kraju absolutnie są bogaczami, ale w skali Europy ich rekordy transferowe raczej nie rzucają na kolana. Wydają w sumie duże kwoty rozłożone na wielu graczy, ale przekroczenie granicy 30 mln E na jednego zawodnika zdarzyło im się w ostatnim dziesięcioleciu bodaj 3 razy. W ostatnich dwóch latach faktycznie bardziej zaszaleli, ale doszli do takiego poziomu, zbudowali na tyle mocną kadrę, że mogli sobie pozwolić na zainwestowanie większych sum w pojedynczych piłkarzy. Z tego co pamiętam, nawet te rekordowe transfery nie były, pod względem kontraktów, kominami płacowymi.

Zresztą nieważne. Bayern miał być tylko analogią. Jeśli ktoś nie zgadza się, że ona ma uzasadnienie, ok, nie będę się o to wykłócał.
Odpowiedz cytując