|
Z tym komentowaniem głosowania na zasadzie jakby de facto się już odbyło, to proponuje jednak poczekać do środy. Z kilku względów.
Po pierwsze jest to jednak poprawka wprowadzona w toku prac parlamentarnych. Oryginalny projekt komisji takiego zapisu nie zawierał. A więc ,,fundamenty'' do jej poparcia nie są tak mocne.
Po drugie , wynik tego głosowania w PE nie jest i w 100 % pewny. Owszem, zieloni i socjaliści zapewne będą dosyć zgrani. Natomiast gdyby równie zgrani byli liberałowie(tu minus, że sprawozdawca jest zdaje się z frakcji liberałów) i chadecja, to wynik głosowania jest sprawą otwartą.
Po trzecie, nawet gdyby poprawka przeszła, to tekst musi jeszcze zaakceptować Rada Unii, w której można to łatwiej zablokować gdyż tam socjaliści i zieloni nie mają już takiej pozycji jak w Parlamencie Europejskim.
Oczywiście siły po drugiej stronie są mocne i to uprawnia do obaw, natomiast nie oznacza, że zamierzony przez nich skutek już nastąpił.
Ostatnio edytowane przez Mareq : 08.09.2013 o godz. 20:09.
|